Samho Development

Samho Development Yritysostot (netto)

Yritysostot (netto) yhtiöstä Samho Development (010960.KS) 3.11.2026 päivämäärällä on −13,17 Mrd. KRW. Edellisenä vuonna Yritysostot (netto) oli 7,26 Mrd. KRW — muutos −281,45 % (matalampi).

Yritysostot (netto)

−13,17 Mrd.KRW

YoY

−281,45%

Viimeksi päivitetty:

Yritysostot (netto) yhtiöstä Samho Development on 2024 −13,17 Mrd. KRW. Yritysostot (netto) yhtiöstä Samho Development oli 2023 7,26 Mrd. KRW. Se laskee −281,45% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Samho Development Yritysostot (netto) historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Yritysostot (netto)
Päivämäärä
Yritysostot (netto)
1.1.2017
−2,32 Mrd. KRW
1.1.2018
137,00 M KRW
1.1.2019
−16,98 Mrd. KRW
1.1.2020
10,96 Mrd. KRW
1.1.2021
7,21 Mrd. KRW
1.1.2022
14,72 Mrd. KRW
1.1.2023
7,26 Mrd. KRW
1.1.2024
−13,17 Mrd. KRW
Samho Development Yritysostot (netto) historia
VUOSIYritysostot (netto)YoY
−13,17 Mrd.KRW−281,45%
7,26 Mrd.KRW−50,68%
14,72 Mrd.KRW+104,21%
7,21 Mrd.KRW−34,27%
10,96 Mrd.KRW−164,58%
−16,98 Mrd.KRW−12 491,97%
137,00 MKRW−105,91%
−2,32 Mrd.KRW−92,99%
−33,07 Mrd.KRW+44,73%
−22,85 Mrd.KRW+515,41%
−3,71 Mrd.KRW—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Samho Development Osakeanalyysi

Mitä Samho Development tekee? Samho Development Co., Ltd. tuottaa tuloja rakennustoimintasegmentistään, joka rakentaa moottoriteitä, metrolinjoja, siltoja, tunnelia, virkistysrakennuksia, satamarakenteita sekä asuina- ja teollisuusalueita. Riskipääomasegmentti sijoittaa startup-yrittäjiin, liiketoimintaportfolioiden omistajiin ja pieniin sekä keskisuur uusiin teknologia-alan yrityksiin. Yritys saa myös tuloa murskeiden toimittamisesta ja kiinteistöjen vuokrauksesta palvellen sekä infrastruktuurin kehitystä että investointimarkkinoita. Rakennustoiminnan asiakkaana ovat valtion elimet ja yksityiset kehittäjät suurissa hankkeissa kuten moottoriteillä ja satamarakenteilla. Riskipääomasijoittajat kohdistavat varhaisvaiheen teknologia-startupeihin ja pieniin yrityksiin, kun taas murskeiden toimitus ja kiinteistövuokraus palvelevat rakennus- ja kiinteistöalaa tarvitsevia materiaaleja ja tiloja. Yrityksen rakennustoimintasegmentti keskittyy infrastruktuurihankkeisiin kuten tunneleihin ja virkistysrakennuksiin, kun taas riskipääomasegmentti tukee nousevia teknologia-alan yrityksiä. Murskeiden myynti ja kiinteistövuokraus tarjoavat vakaita tulovirtoja materiaalitoimitusten ja omaisuudenhallinnan kautta. Samho Development on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Samho Development osakkeesta

Yhtiön Samho Development Yritysostot (netto) on −13,17 Mrd. KRW vuonna 2024.

Yritysostot (netto) yhtiöstä Samho Development muuttui arvosta 7,26 Mrd. KRW arvoon −13,17 Mrd. KRW, mikä edustaa −281,45 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Yritysostot (netto) Samho Development:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Netto yritysostot edustavat muiden liiketoimintojen hankkimiseen käytettyjä käteisiä, vähennettyinä myynneillä. Suuret yritysostot voivat muuttaa yrityksen kasvun kehitysrataa.

Yritysostot (netto):n KRW on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Yritysostot (netto):n Samho Development historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kassavirta — Samho Development

Kaikki tunnusluvut — Samho Development