Sambu Engineering & Construction Co

Sambu Engineering & Construction Co Rule of 40

40. säännön sääntö yhtiöstä Sambu Engineering & Construction Co (001470.KS) 2.11.2026 päivämäärällä on −44,41 %. Edellisenä vuonna 40. säännön sääntö oli 10,56 % — muutos −520,34 % (matalampi).

Rule of 40

−44,41 %

YoY

−520,34%

Viimeksi päivitetty:

40. säännön sääntö yhtiöstä Sambu Engineering & Construction Co on 2024 −44,41 % . 40. säännön sääntö yhtiöstä Sambu Engineering & Construction Co oli 2023 10,56 % . Se laskee −520,34% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Sambu Engineering & Construction Co Rule of 40 historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Rule of 40
Päivämäärä
Rule of 40
1.1.2017
−35,06 KRW
1.1.2018
−41,93 KRW
1.1.2019
29,49 KRW
1.1.2020
68,45 KRW
1.1.2021
−6,94 KRW
1.1.2022
16,39 KRW
1.1.2023
10,56 KRW
1.1.2024
−44,41 KRW
Sambu Engineering & Construction Co Rule of 40 historia
VUOSIRule of 40YoY
−44,41 %−520,34%
10,56 %−35,55%
16,39 %−336,31%
−6,94 %−110,13%
68,45 %+132,13%
29,49 %−170,33%
−41,93 %+19,59%
−35,06 %+62,16%
−21,62 %−54,00%
−47,01 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Sambu Engineering & Construction Co Osakeanalyysi

Mitä Sambu Engineering & Construction Co tekee? Sambu Engineering & Construction Co Ltd tuottaa tulojaan neljän liiketoimintasegmentin kautta. Kotimaan segmentti rakentaa infrastruktuuria, kuten teitä, metroja, rautateitä, voimalaitoksia, patoja, satamia, vesi- ja jätevedenpuhdistuslaitoksia, siltoja, julkisia rakennuksia sekä asuina- ja liikekiinteistöjä. Ulkomaan segmentti hoitaa kansainvälisiä rakennushankkeita, terässegmentti erikoistuu teräsrakenteisiin, esijännitettyihin korkealujuuksiin betonipaaluihin ja niihin liittyviin asennuksiin. Muiden toimintojen segmentti keskittyy maamyyntiin, mikä monipuolistaa yhtiön tulovirtoja. Kotimaan asiakkaana ovat hallinnon elimet ja julkiset laitokset, jotka tarvitsevat infrastruktuurin kehittämistä, kun taas ulkomaille suuntautuvia hankkeita tilaavat ulkomaiset hallitukset ja yksityiset kehittäjät. Terässegmentti palvelee rakennusyhtiöitä, jotka tarvitsevat rakenteellisia komponentteja, ja maamyynti kohdistuu kiinteistökehittäjiin ja sijoittajiin, jotka hakevat kiinteistöomaisuutta. Tämä segmentointi varmistaa tasaisen kysynnän eri markkinatarpeiden välillä. Yhtiön tulomalli perustuu pitkän aikavälin rakennussopimuksiin infrastruktuurihankkeissa, joita rahoitetaan yleensä julkisilla budjeteilla tai yksityisillä investoinneilla. Teräsrakenteiden asennukset myydään rakennusyhtiöille osana laajempia hankkeita, ja maamyynti tarjoaa täydentävän tulolähteen. Tämä rakenne mahdollistaa Sambun pitääkseen vakaa tulotaso vaikka yksittäisissä markkinasegmenteissä tapahtuisikin vaihtelua. Sambu Engineering & Construction Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Sambu Engineering & Construction Co osakkeesta

Yhtiön Sambu Engineering & Construction Co 40. säännön sääntö on −44,41 % vuonna 2024.

Eurpoolissa voit löytää 40. säännön sääntö Sambu Engineering & Construction Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

40. säännön sääntö sanoo, että yrityksen tulojen kasvuvauhti plus voittomarginaali olisi ylitettävä 40 %. Sitä käytetään laajalti SaaS- ja nopeasti kasvavien yritysten arvioimiseen.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Laatu — Sambu Engineering & Construction Co

Kaikki tunnusluvut — Sambu Engineering & Construction Co