Saftec Co

Saftec Co ROIC

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Saftec Co (7464.T) 7.11.2026 päivämäärällä on 1,37 %. Edellisenä vuonna Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) oli 2,17 % — muutos −36,94 % (matalampi).

ROIC

1,37 %

YoY

−36,94%

Viimeksi päivitetty:

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Saftec Co on 2026 1,37 % . Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Saftec Co oli 2025 2,17 % . Se laskee −36,94% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Saftec Co ROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROIC
Päivämäärä
ROIC
1.1.2019
6,76 JPY
1.1.2020
6,54 JPY
1.1.2021
6,90 JPY
1.1.2022
8,02 JPY
1.1.2023
5,53 JPY
1.1.2024
3,30 JPY
1.1.2025
2,17 JPY
1.1.2026
1,37 JPY
Saftec Co ROIC historia
VUOSIROICYoY
1,37 %−36,94%
2,17 %−34,02%
3,30 %−40,44%
5,53 %−30,99%
8,02 %+16,20%
6,90 %+5,58%
6,54 %−3,31%
6,76 %+44,91%
4,67 %+35,46%
3,44 %+34,26%
2,57 %−9,51%
2,83 %−16,10%
3,38 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Saftec Co Osakeanalyysi

Mitä Saftec Co tekee? Saftec Co., Ltd. tuottaa tuloja myymällä ja vuokraamalla turvavarusteita siviili-insinööritöihin, kuten kylttejä, mainostauluja, turvavälineitä ja onnettomuusturvatuotteita. Yritys tarjoaa suoraa myyntiä loppukäyttäjille, tukkumyyntipalveluja välittäjien kautta sekä lyhytaikaisia vuokrapalveluja asiakkaille, jotka tarvitsevat väliaikaisia varusteita. Tuotteita, kuten nuolilautoja, liikennemerkkejä, turvaliivejä, palosammuttimia ja mittauslaitteita, myydään tai vuokrataan rakennusfirmoille, hallitusvirastoille ja tapahtumajärjestäjille, jotka vaativat turvallisuusmääräysten noudattamista. Yritys palvelee siviili-insinöörien rakennussektoria sekä kertahankinnoilla että toistuvilla vuokrasopimuksilla. Saftecin tuotevalikoimaan kuuluvat liikennevalot, pyörivät valot, värikartiot, esteet, suojakaiteet ja turvaverkot, joita markkinoidaan suoramyynnin ja välittäjäverkoston kautta. Rakennusyhtiöt ja julkiset työosastot ovat näiden turvallisuus- ja turvatuotteiden keskeisiä ostajia, erityisesti suurten infrastruktuurihankkeiden yhteydessä. Vuokrapalvelut vastaavat lyhytaikaisiin tarpeisiin, kuten väliaikaiseen liikenteen ohjaukseen tietöiden aikana tai tapahtumien järjestelyissä, varmistaen toistuvilta asiakkaatilta saadun tasaisen tulovirran. Yrityksen tarjonta ulottuu myös turvakengät, verkot ja onnettomuusturvatyökalut, kuten salamerkit ja tiedotustaulut, kohdentaen sekä kaupalliseen että julkiseen sektoriin. Loppukäyttäjät ostavat nämä tuotteet päivittäistä toimintaa varten, kun taas välittäjät edistävät tukkutason massakauppoja. Varusteiden, kuten värikaiteiden ja kartionpainojen, vuokrasopimukset tuovat vakaita tuloja, erityisesti huippurakennuskausina, jolloin väliaikaisten turvaratkaisujen kysyntä kasvaa. Saftec Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Saftec Co osakkeesta

Yhtiön Saftec Co Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) on 1,37 % vuonna 2026.

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Saftec Co muuttui arvosta 2,17 % arvoon 1,37 %, mikä edustaa −36,94 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) Saftec Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROIC mittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää sijoitettua pääomaansa voittojen tuottamiseen. ROIC, joka ylittää pääoman kustannukset, luo osakkeenomistajille arvoa.

ROIC = NOPAT / Sijoitettu pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n Saftec Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Saftec Co

Kaikki tunnusluvut — Saftec Co