S4E

S4E Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä S4E (S4E.WA) 2.11.2026 päivämäärällä on 8,38. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli 11,13 — muutos −24,73 % (matalampi).

Termiini P/E

8,38

YoY

−24,73%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä S4E on 2023 8,38 . Forward P/E -suhde yhtiöstä S4E oli 2022 11,13 . Se laskee −24,73% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

S4E Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2016
−42,90 PLN
1.1.2017
−36,88 PLN
1.1.2018
−17,51 PLN
1.1.2019
−37,91 PLN
1.1.2020
148,02 PLN
1.1.2021
16,35 PLN
1.1.2022
11,13 PLN
1.1.2023
8,38 PLN
S4E Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
8,38−24,73%
11,13−31,94%
16,35−88,95%
148,02−490,51%
−37,91+116,45%
−17,51−52,52%
−36,88−14,03%
−42,90−296,03%
21,88−83,68%
134,11—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

S4E Osakeanalyysi

Mitä S4E tekee? S4E SA saa tulonsa IT-ratkaisujen ja niihin liittyvien palveluiden myynnistä. Yritys jakaa brändituotteita, kuten EMC:tä, Huaweita, Commvaultia, Quantumia, Nutanixia, RICOHia, CoolIT:iä, ZPAS:ta ja COMEX:ia, keskittyen dataturvallisuuteen, tallennukseen ja saavutettavuusratkaisuihin. Sen valikoimiin kuuluvat laitteet, kuten massamuistilevyt, SAN-komponentit, HSM-järjestelmät ja sisällön palautustyökalut. S4E SA tarjoaa asiakkailleen myös lisäarvopalveluja, kuten ylläpitoa, käyttöönottoa, mukauttamista ja tuotekoulutusta. Yritys kohdistaa toimintansa yrityksiin, jotka tarvitsevat turvallista datahallintaa hyödyntäen brändattuja IT-järjestelmiään. Asiakat ostavat laitteiston, ohjelmiston ja palvelut suoraan S4E SA:lta, joka toimii kumppanibrändien jälleenmyyjänä. Yrityksen tulonlähteisiin kuuluvat tuotemyynti, palvelusopimukset ja koulutusohjelmat, jotka kaikki liittyvät sen laajaan IT-infrastruktuuriratkaisujen valikoimaan. S4E SA toimii SPV Sail Sp z oo:n tytäryhtiönä hyödyntäen vakiintunutta jakeluverkostoaan palvellakseen asiakkaita eri toimialoilla. Yhdistämällä tuotejakelun tekniseen tukiin ja koulutukseen yritys varmistaa kattavat ratkaisut datan tallennukseen, suojaamiseen ja palauttamiseen, mikä luo toistuvaa tuloa ylläpito- ja palvelusopimusten kautta. S4E on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset S4E osakkeesta

Yhtiön S4E Forward P/E -suhde on 8,38 vuonna 2023.

Forward P/E -suhde yhtiöstä S4E muuttui arvosta 11,13 arvoon 8,38, mikä edustaa −24,73 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde S4E:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n S4E alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — S4E

Kaikki tunnusluvut — S4E