S-Tech

S-Tech ROIC

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä S-Tech (1584.TWO) 5.11.2026 päivämäärällä on 1,74 %. Edellisenä vuonna Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) oli 4,13 % — muutos −58,01 % (matalampi).

ROIC

1,74 %

YoY

−58,01%

Viimeksi päivitetty:

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä S-Tech on 2025 1,74 % . Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä S-Tech oli 2024 4,13 % . Se laskee −58,01% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

S-Tech ROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROIC
Päivämäärä
ROIC
1.1.2018
−3,69 TWD
1.1.2019
−3,29 TWD
1.1.2020
1,94 TWD
1.1.2021
2,25 TWD
1.1.2022
4,08 TWD
1.1.2023
10,24 TWD
1.1.2024
4,13 TWD
1.1.2025
1,74 TWD
S-Tech ROIC historia
VUOSIROICYoY
1,74 %−58,01%
4,13 %−59,66%
10,24 %+151,04%
4,08 %+81,25%
2,25 %+16,11%
1,94 %−159,03%
−3,29 %−10,96%
−3,69 %+2,35%
−3,60 %−3 527,37%
0,11 %−102,67%
−3,94 %+128,59%
−1,72 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

S-Tech Osakeanalyysi

Mitä S-Tech tekee? S-Tech Corp valmistaa ja myy titaaniseoksia, nikkelseoksia sekä erikoisseoksia. Yrityksen erikoisseosmateriaaleihin kuuluvat teollisuus- ja kaupalliseen käyttöön tarkoitetut titaaniseostangot, terveydenhuolto- ja lääketieteelliseen käyttöön tarkoitetut titaaniseostangot, erityisterästangot sekä petrokemian ja energiateollisuuden käyttöön tarkoitetut nikkelipohjaiset seostangot. Sen erikoisseosten valmiit osat koostuvat titaaniseosten onttoista valuteräksistä sekä kaupalliseen ja teolliseen käyttöön tarkoitetuista valmiista tuotteista. Yritys jakaa tuotteensa kotimaan markkinoille ja vientimarkkinoille. S-Tech Corp:n ensisijaisia asiakkaita ovat teollisuus- ja yritysklietit sekä terveydenhuolto-, petrokemia- ja energiateollisuus. Yritys kohdistaa erikoisseosvalikoimansa sekä kotimaan että kansainvälisten markkinoiden tarpeisiin keskittyen näiden alojen korkean kysynnän sovelluksiin. Yrityksen tuotevalikoima on räätälöity vastaamaan näiden toimialojen spesifejä vaatimuksia, mikä varmistaa vahvan markkina-arvon. Yritys saa tulonsa myymällä titaaniseostankoja, nikkelipohjaisia seostankoja ja erikoisseosten valmiita osia eri toimialoille. Tärkeimmät segmentit ovat teollisuus- ja kaupalliset sovellukset, terveydenhuolto- ja lääketieteellinen käyttö sekä petrokemia- ja energiateollisuus. S-Tech Corp generoi liikevaihtoa myymällä suoraan valmistamiaan seoksia ja valmiita osia palvellen sekä kotimaan että ulkomaisia asiakkaita. S-Tech on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset S-Tech osakkeesta

Yhtiön S-Tech Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) on 1,74 % vuonna 2025.

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä S-Tech muuttui arvosta 4,13 % arvoon 1,74 %, mikä edustaa −58,01 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) S-Tech:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROIC mittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää sijoitettua pääomaansa voittojen tuottamiseen. ROIC, joka ylittää pääoman kustannukset, luo osakkeenomistajille arvoa.

ROIC = NOPAT / Sijoitettu pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n S-Tech alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — S-Tech

Kaikki tunnusluvut — S-Tech