S Foods

S Foods ROE

ROE (Return on Equity) yhtiöstä S Foods (2292.T) 2.11.2026 päivämäärällä on 6,99 %. Edellisenä vuonna ROE (Return on Equity) oli 2,19 % — muutos 219,17 % (korkeampi).

ROE

6,99 %

YoY

219,17%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2026 S Foods:n oman pääoman tuotto (ROE) oli 6,99 %, mikä on nousua 219,17% verrattuna 2,19 % ROE:hen edellisenä vuonna.

S Foods ROE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROE
Päivämäärä
ROE
1.1.2019
8,98 JPY
1.1.2020
8,13 JPY
1.1.2021
11,33 JPY
1.1.2022
12,03 JPY
1.1.2023
9,60 JPY
1.1.2024
7,64 JPY
1.1.2025
2,19 JPY
1.1.2026
6,99 JPY
S Foods ROE historia
VUOSIROEYoY
6,99 %+219,17%
2,19 %−71,32%
7,64 %−20,44%
9,60 %−20,22%
12,03 %+6,23%
11,33 %+39,27%
8,13 %−9,46%
8,98 %−6,45%
9,60 %−12,59%
10,99 %+8,00%
10,17 %+6,33%
9,57 %+14,05%
8,39 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

S Foods Osakeanalyysi

Mitä S Foods tekee? S Foods, Inc. tuottaa tulonsa kolmesta lihatuotteisiin keskittyvästä liiketoimintasegmentistä. Lihantuotannon ja -tukkukaupan segmentti käsittää naudoiden ja sikojen lihaksen kasvatuksen, jalostuksen ja tukkukaupan. Lihakaupan segmentti myy lihaa suoraan kuluttajille, kun taas Ravintolapalvelut-segmentti tarjoaa palveluita kuluttajille. Lisäksi yritys valmistaa ja myy juomavettä sekä operoi kylmävarastoja. Yrityksen pääkonttori sijaitsee Nishinomiya-Shissa, Hyogo-Kenissä, ja sillä on tällä hetkellä 2 415 kokoaikaisesti työskentelevää työntekijää. Nämä toiminnot tukevat ytimessä lihatuotteiden valmistusta ja myyntiä tunnistetuilla segmenteillä. Liiketoimintamalli perustuu näihin tiettyihin toimintayksikköihin palvellakseen sekä tukku- että vähittäismarkkinoita sekä ravintolapalveluja. S Foods on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROE yksityiskohtaisesti

Oman pääoman tuoton (ROE) selvittäminen yrityksessä S Foods

Yrityksen S Foods oman pääoman tuotto (ROE) on perusmittari, joka arvioi yhtiön kannattavuutta suhteessa omaan pääomaan. ROE, joka lasketaan jakamalla nettotulos osakkeenomistajien pääomalla, havainnollistaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa voittoa osakkeenomistajien sijoituksista. Korkeampi ROE tarkoittaa lisääntynyttä tehokkuutta ja kannattavuutta.

Vuosi vuodelta -vertailu

Analysoimalla S Foods:n ROE:n vuosittaista kehitystä voidaan seurata kannattavuuden trendejä ja taloudellista suorituskykyä. Nouseva ROE viittaa kasvavaan kannattavuuteen ja arvonluontiin osakkeenomistajille, kun taas laskeva ROE voi viitata ongelmiin voiton tuotossa tai oman pääoman hallinnassa.

Vaikutukset sijoituksiin

Yrityksen S Foods ROE on ratkaisevan tärkeä sijoittajille, jotka arvottavat yrityksen kannattavuutta, tehokkuutta ja sijoitusvetovoimaa. Vankka ROE osoittaa yrityksen kykyä muuttaa oman pääoman sijoituksia voitoiksi, ja lisää siten sen houkuttelevuutta potentiaalisille ja nykyisille sijoittajille.

ROE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen S Foods ROE:ssa voivat johtua nettovoiton, oman pääoman tai molempien vaihteluista. Näitä vaihteluita tutkitaan arvioitaessa johtamisen tehokkuutta, taloudellisia strategioita sekä niihin liittyviä riskejä ja mahdollisuuksia tukeakseen sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset S Foods osakkeesta

Yhtiön S Foods ROE (Return on Equity) on 6,99 % vuonna 2026.

ROE (Return on Equity) yhtiöstä S Foods muuttui arvosta 2,19 % arvoon 6,99 %, mikä edustaa 219,17 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROE (Return on Equity) S Foods:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROE (Return on Equity):n S Foods alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROE (Return on Equity):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROE (Return on Equity):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — S Foods

Kaikki tunnusluvut — S Foods