Rumere Co

Rumere Co ROA

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Rumere Co (301088.SZ) 5.11.2026 päivämäärällä on 3,03 %. Edellisenä vuonna ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) oli 4,03 % — muutos −24,92 % (matalampi).

ROA

3,03 %

YoY

−24,92%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Rumere Co:n kokonaisvarallisuuden tuotto (ROA) oli 3,03 %, mikä on −24,92% kasvu verrattuna 4,03 % ROA:han edellisenä vuonna.

Rumere Co ROA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROA
Päivämäärä
ROA
1.1.2018
30,04 CNY
1.1.2019
24,69 CNY
1.1.2020
26,18 CNY
1.1.2021
6,40 CNY
1.1.2022
6,16 CNY
1.1.2023
3,18 CNY
1.1.2024
4,03 CNY
1.1.2025
3,03 CNY
Rumere Co ROA historia
VUOSIROAYoY
3,03 %−24,92%
4,03 %+26,96%
3,18 %−48,42%
6,16 %−3,87%
6,40 %−75,53%
26,18 %+6,04%
24,69 %−17,81%
30,04 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Rumere Co Osakeanalyysi

Mitä Rumere Co tekee? Rumere Co., Ltd. tuottaa tuloja naisten ja miesten vaatteiden sekä asusteiden verkkokaupasta RUMERE-brändin alla. Yritys suunnittelee ja kehittää vaatetusvalikoimaa, ylläpitää verkkokauppaa ja hallinnoi tuotteiden kuten paitojen, housujen, takkien, hameiden ja turkistuotteiden toimitusketjuja. Sen ensisijaisia asiakkaita ovat kuluttajat, jotka ostavat muotituotteita digitaalisten alustojen kautta, ja liiketoiminta keskittyy suoraan kuluttajille (D2C) tapahtuvaan myyntiin yrityksen verkkoläsnäolon kautta. Toiminta perustuu omaan brändiin, hyödyntäen suunnittelua, verkkokauppaa ja toimitusketjun tehokkuutta palvelemalla vaatetusmarkkinaa. RUMEREN tuotevalikoima kattaa monipuolisia tyylejä molemmille sukupuolille, mukaan lukien paidat, housut, takit, hameet ja turkistuotteet, jotka myydään yrityksen verkkokaupan kautta. Liiketoimintamalli perustuu yrityksen sisäisiin kykyihin suunnittelussa, verkkokaupan hallinnassa ja toimitusketjun koordinoinnissa, jotta tuotteet voidaan toimittaa suoraan asiakkaille. 445 kokoaikaisen työntekijän työvoimalla Rumere Co., Ltd. säilyttää kontrollin brändiinsä ja tuotevalikoimaansa ilman ulkoisia kumppanuuksia tai kolmansien osapuolten osallistumista. Yrityksen tulovirrat tulevat sen brändättyjen vaatteiden ja asusteiden myynnistä, eikä lisäpalveluista tai kolmansien osapuolten yhteistyöstä ole mainintaa. Keskittyminen naisten ja miesten vaatteisiin yhdistettynä verkkokauppatoimintaan määrittää sen markkinapaikan. Yritys toimii itsenäisenä yksikkönä, käyttäen omaa suunnittelu- ja toimitusketjuinfrastruktuuria tukemassa verkkokauppamalliaan. Rumere Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROA yksityiskohtaisesti

Ymmärtäminen Rumere Co pääoman tuottoa (ROA)

Rumere Co pääoman tuotto (ROA) on keskeinen indikaattori, joka mittaa yrityksen kannattavuutta suhteessa sen kokonaisvarallisuuteen. Se lasketaan jakamalla nettotulos kokonaisvarallisuudella. Korkeampi ROA osoittaa varallisuuden tehokasta käyttöä voiton tuottamiseksi ja heijastaa johtamisen tehokkuutta ja taloudellista terveyttä.

Vuosi vuodelta vertailu

Rumere Co ROA:n vertailu vuodesta toiseen tarjoaa näkemyksiä operatiiviseen tehokkuuteen ja trendeihin yrityksen varallisuuden käytössä. Nouseva ROA osoittaa parantunutta varallisuuden tehokkuutta ja kannattavuutta, kun taas laskeva ROA voi viitata operatiivisiin tai taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat pitävät Rumere Co ROA:ta ratkaisevana mittarina arvioitaessa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta. Korkeampi ROA tarkoittaa, että yritys käyttää varallisuuttaan tehokkaasti voiton tuottamiseen, mikä tekee siitä potentiaalisesti houkuttelevan sijoituskohteen.

ROA-vaihtelujen tulkinta

Rumere Co ROA:n vaihtelut voidaan jäljittää nettotuloksen muutoksiin, varallisuuden hankintaan tai operatiiviseen tehokkuuteen. Näiden vaihteluiden analysointi auttaa arvioimaan yrityksen taloudellista suorituskykyä, johtamisen tehokkuutta ja strategista rahoitusasemointia.

Usein kysytyt kysymykset Rumere Co osakkeesta

Yhtiön Rumere Co ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) on 3,03 % vuonna 2025.

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Rumere Co muuttui arvosta 4,03 % arvoon 3,03 %, mikä edustaa −24,92 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) Rumere Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Return on Assets, jota kutsutaan myös ROA:ksi, on taloudellinen tunnusluku, jota käytetään yrityksen kannattavuuden mittaamiseen. Sitä käytetään määrittämään, kuinka tehokkaasti yritys käyttää varojaan voittojen tuottamiseen. Sitä kutsutaan myös nettotuloksen ja kokonaisvarallisuuden suhteeksi. ROA on tärkeä yrityksen yleisen taloudellisen suorituskyvyn indikaattori, koska se mittaa yrityksen kykyä tuottaa enemmän voittoa käyttämästä varallisuudesta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n Rumere Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Rumere Co

Kaikki tunnusluvut — Rumere Co