Route1

Route1 EBITDA

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Route1 (ROI.V) 13.10.2026 päivämäärällä on −436 609,00 CAD. Edellisenä vuonna EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) oli 398 079,00 CAD — muutos −209,68 % (matalampi).

EBITDA

−436 609,00CAD

YoY

−209,68%

Viimeksi päivitetty:

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Route1 on 2025 −436 609,00 CAD. EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Route1 oli 2024 398 079,00 CAD. Se laskee −209,68% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Route1 EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBITDA
Päivämäärä
EBITDA
1.1.2018
−6,37 M CAD
1.1.2019
1,36 M CAD
1.1.2020
1,31 M CAD
1.1.2021
1,91 M CAD
1.1.2022
529 199,00 CAD
1.1.2023
640 380,00 CAD
1.1.2024
398 079,00 CAD
1.1.2025
−436 609,00 CAD
Route1 EBITDA historia
VUOSIEBITDAYoY
−436 609,00CAD−209,68%
398 079,00CAD−37,84%
640 380,00CAD+21,01%
529 199,00CAD−72,28%
1,91 MCAD+46,12%
1,31 MCAD−3,69%
1,36 MCAD−121,31%
−6,37 MCAD+2 818,42%
−218 197,00CAD−128,01%
778 911,00CAD+4,93%
742 281,00CAD−4,44%
776 737,00CAD—
Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

Route1 Osakeanalyysi

Mitä Route1 tekee? Route1 Inc. (entiseltä nimeltään "Transition Networks Inc.") on Torontossa, Kanadassa toimiva yritys, joka erikoistuu ratkaisujen ja palveluiden kehittämiseen IT-turvallisuuden ja kyberturvallisuuden alalla. Yritys perustettiin vuonna 1994, ja se on kokenut merkittävää kasvua viime vuosina erityisesti hankkimalla useita tärkeitä teknologia-alan yrityksiä, kuten Avocado Security Inc., GroupComm Systems Inc. ja HPCTech Inc. Route1 Inc.:n liiketoimintamalli keskittyy tarjoamaan ratkaisuja ja palveluita, jotka painottavat turvallista viestintää ja tietosuojaa. Yritys on kohdentanut toimintansa kahteen pääalueeseen: yritysten, hallitusvirastojen, sotilaslaitosten ja muiden arkaluonteista tietoa käsittelevien organisaatioiden IT-turvallisuus ja kyberturvallisuus. Route1 Inc. tarjoaa laajan valikoiman tuotteita ja ratkaisuja näiden organisaatioiden tarpeisiin vastaamiseksi. Tarjonta sisältää salausohjelmistoja, todennusohjelmistoja, etäyhteysteknologioita ja virtuaalisia yksityisiä verkkoja (VPN). Route1:n lippulaivatuote on MobiKEY-USB-dongle, joka on turvallisuusratkaisu, jonka avulla käyttäjät voivat turvallisesti käyttää verkkoja mistä tahansa paikasta yhdistämällä vain laite, joka on asennettu organisaation sisäverkkoon. Tämä tuote on osoittanut erityisen arvokkuutensa hallitusvirastoille ja sotilasorganisaatioille, jotka käsittelevät erittäin arkaluonteista tietoa. Route1 Inc. on myös osoittanut vahvan sitoutumisen tutkimukseen ja kehitykseen (T&K) ja hankkinut useita patentteja ja innovaatioita. Yritys on jättänyt useita patenttihakemuksia tietoturva-alalta, mikä korostaa organisaation kykyä mukautua asiakkaiden tarpeisiin samalla kun ylläpidetään vahvaa teknologista perustaa. Route1 on jaoteltu eri liiketoimintaosastoihin, joista kukin tarjoaa erilaisia tuotteita ja palveluita. Tärkeimpiä liiketoimintaosastoja on Government Solutions Group, joka keskittyy hallitusvirastoihin, erityisesti kansallisen turvallisuuden alueella. Route1 Inc. tarjoaa ratkaisuja, jotka vastaavat hallitusvirastojen tarpeita, mukaan lukien pääsy kriittisiin sovelluksiin, järjestelmiin ja tietoihin missä tahansa ja milloin tahansa. Toinen tärkeä liiketoimintaosasto on Enterprise Group, joka keskittyy pienempien yritysten, koulutuslaitosten ja muiden organisaatioiden tarpeisiin. Tämä osasto tarjoaa samanlaisia ratkaisuja kuin Government Solutions Group, mutta painottaen pieniä ja keskisuuria yrityksiä. Yhteenvetona Route1 Inc. on merkittävä toimija IT-turvallisuuden ja kyberturvallisuuden ratkaisujen alalla. Yritys on luonut vahvan läsnäolon Kanadassa, Yhdysvalloissa ja Euroopassa ja sitoutunut laajentamaan kansainvälistä läsnäoloaan. Innovatiivisten ratkaisujen, vahvan T&K-toiminnan ja kattavan myynti- ja huoltopalveluverkoston yhdistelmän kautta Route1 Inc. on rakentanut vankan pohjan jatkaa johtavaa asemaansa IT-turvallisuuden ja kyberturvallisuuden alan toimijana. Route1 on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Route1 osakkeesta

Yhtiön Route1 EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) on −436 609,00 CAD vuonna 2025.

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Route1 muuttui arvosta 398 079,00 CAD arvoon −436 609,00 CAD, mikä edustaa −209,68 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) Route1:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBITDA mittaa operatiivista suorituskykyä ennen rahoitusrakenteen, veroympäristön ja muiden kuin käteispoisto-osuuksien vaikutusta.

EBITDA = EBIT + Poistot

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n CAD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n Route1 historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

Tuloslaskelma — Route1

Kaikki tunnusluvut — Route1