Rishabh Instruments

Rishabh Instruments Velat

Velat yhtiöstä Rishabh Instruments (RISHABH.NS) 5.11.2026 päivämäärällä on 2,54 Mrd. INR. Edellisenä vuonna Velat oli 2,72 Mrd. INR — muutos −6,68 % (matalampi).

Velat

2,54 Mrd.INR

YoY

−6,68%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2026 Rishabh Instruments:n velat olivat 2,54 Mrd. INR, mikä on −6,68% ero verrattuna 2,72 Mrd. INR velkoihin edellisenä vuonna.

Rishabh Instruments Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2020
2,04 Mrd. INR
1.1.2021
2,10 Mrd. INR
1.1.2022
2,18 Mrd. INR
1.1.2023
2,40 Mrd. INR
1.1.2024
2,17 Mrd. INR
1.1.2025
2,72 Mrd. INR
1.1.2026
2,54 Mrd. INR
Rishabh Instruments Velat historia
VUOSIVelatYoY
2,54 Mrd.INR−6,68%
2,72 Mrd.INR+25,52%
2,17 Mrd.INR−9,82%
2,40 Mrd.INR+10,28%
2,18 Mrd.INR+3,79%
2,10 Mrd.INR+2,90%
2,04 Mrd.INR—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Rishabh Instruments Osakeanalyysi

Mitä Rishabh Instruments tekee? Rishabh Instruments Ltd valmistaa ja kehittää testaus- ja mittalaitteita sekä teollisuuden ohjaustuotteita, mukaan lukien suojareleitä, monitoimimittareita, paperittomia rekisteröijä, digitaalisia multimetrejä, energianhallintajärjestelmiä, virtamuuntajia, akkulatureita, lämpötilanohjaimia, shunteja, eristysmittareita, generaattoriyksikön ohjaimia, CAM-katkaisijoita ja digitaalisia paneelimittareita. Yritys tarjoaa EMI-EMC-testaukseen, tyyppitestaukseen, ympäristötestaukseen, elinkaarestestaukseen, sähkötekniikan kalibrointiin ja mekaaniseen testaukseen liittyviä palveluja oman laboratorionsa kautta tuotekehittäjille ammattimaisella ja ajantasaisella tuella. Rish Rotary -CAM-katkaisijoita tarjotaan ohjauskatkaisijoina, instrumentointikatkoijina, moottorinohjauskatkaisijoina ja elektronisten piirien komponentteina monipuolisiin teollisuussovelluksiin. Yrityksen kohderyhmänä ovat teollisuusasiakkaat ja tuotekehittäjät, jotka tarvitsevat tarkkuusmittaus- ja testausratkaisuja valmistus- ja ohjausjärjestelmiinsä. Rishabh Instruments Ltd:n tulovirrat tulevat valmistettujen laitteiden myynnistä, testauspalveluista ja erikoisista CAM-katkaisijoista. Teollisuusasiakkaat ostavat ytimen tuotteita, kuten monitoimimittareita ja virtamuuntajia, käyttöön sähköjärjestelmissä ja valmistusympäristöissä. Tuotekehittäjät luottavat yrityksen testauspalveluihin varmistaakseen tuotteiden suorituskyvyn ja vaatimustenmukaisuuden. Rish Rotary -CAM-katkaisijoita myydään teollisuuden aloille, jotka tarvitsevat ohjaus- ja instrumentointiratkaisuja, erityisesti moottorinohjaukseen ja piiritekniikkaan liittyvissä sovelluksissa. Yritys palvelee segmenttejä, kuten sähköntuotantoa, teollisen automaation alaa ja sähkölaitteiden valmistusta kattavan tuotevalikoimansa ja testausmahdollisuuksiensa kautta. Yrityksen liiketoimintamalli keskittyy tuotevalmistuksen ja testauspalvelujen integrointiin saman katon alle, mikä mahdollistaa asiakkaiden tehokkaan pääsyn sekä laiteratkaisuihin että validointipalveluihin. Tämä integroitu lähestymistapa tukee asiakkaita luotettavien teollisten ohjausjärjestelmien kehittämisessä ja käyttöönotossa. Rishabh Instruments Ltd:n tuotevalikoima ja testauspalvelut on räätälöity vastaamaan sellaisten alojen tarpeita, jotka vaativat tarkan mittaamisen, ohjauksen ja vaatimustenmukaisuuden varmentamisen, mikä takaa jatkuvan kysynnän vakiintuneilta teollisuuden aloilta. Rishabh Instruments on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

Rishabh Instruments:n velvoitteiden arviointi

Rishabh Instruments:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä Rishabh Instruments:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

Rishabh Instruments:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Rishabh Instruments:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

Rishabh Instruments:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset Rishabh Instruments osakkeesta

Yhtiön Rishabh Instruments Velat on 2,54 Mrd. INR vuonna 2026.

Velat yhtiöstä Rishabh Instruments muuttui arvosta 2,72 Mrd. INR arvoon 2,54 Mrd. INR, mikä edustaa −6,68 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat Rishabh Instruments:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n INR on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n Rishabh Instruments historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Rishabh Instruments

Kaikki tunnusluvut — Rishabh Instruments