Relic Technologies

Relic Technologies EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Relic Technologies (511712.BO) 4.11.2026 päivämäärällä on −50,10 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli −536,98 % — muutos −90,67 % (korkeampi).

EBIT-kasvu

−50,10 %

YoY

−90,67%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Relic Technologies on 2025 −50,10 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Relic Technologies oli 2024 −536,98 % . Se laskee −90,67% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Relic Technologies EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2015
−34,64 INR
1.1.2016
−77,76 INR
1.1.2017
75,21 INR
1.1.2023
329,31 INR
1.1.2024
−536,98 INR
1.1.2025
−50,10 INR
Relic Technologies EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
−50,10 %−90,67%
−536,98 %−263,06%
329,31 %+337,85%
75,21 %−196,71%
−77,76 %+124,52%
−34,64 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Relic Technologies Osakeanalyysi

Mitä Relic Technologies tekee? Relic Technologies Ltd on Intiassa rekisteröity yritysyksikkö, jonka tunnusluku on 511712.BO ja ISIN-koodi INE452B01013. Yrityksen pääkonttori sijaitsee Mumbain kaupungissa Maharashtran osavaltiossa, joka toimii sen hallinnollisten ja operatiivisten toimintojen keskuksena. Se toimii laajemmassa rahoitusalan sektoriin kuuluvana yrityksenä, tarkemmin sanottuna rahoituspalveluiden teollisuudessa. Tämä luokittelu korostaa sen osallistumista toimintaan, joka edistää pääomien virtausta ja rahoitusvälitystä Intian markkinoilla. Yhtiö noteerattiin pörssiin joulukuun 31. päivänä vuonna 1995, mikä merkitsi sen tuloa julkisille osakemarkkinoille ja vakiinnutti sen aseman sijoittajille kaupankäynnin kohteena olevana yhteisönä. Rakenteellisesti Relic Technologies Ltd toimii ensisijaisesti holdingyhtiönä. Tämä organisaatiomalli tarkoittaa, että yksikön päätarkoitus on omistaa ja kontrolloida muita yhtiöitä sen sijaan, että se tuottaisi tuotteita tai tarjoaisi palveluja suoraan loppukäyttäjille. Holding-rakenteen kautta yritys voi hallinnoida sijoituksiaan ja valvoa tytäryhtiöidensä strategista suuntautumista sekä mahdollisesti monipuolistaa riskiprofiiliaan eri liiketoiminta-alueiden välillä. Sen corporate rakenteen keskeinen osa on sen tytäryhtiö Relic Pharma Limited. Tämän tytäryhtiön olemassaolo viittaa siihen, että holdingyhtiö on laajentanut kiinnostuksensa ydintoimintansa ulkopuolelle. Vaikka Relic Technologies Ltd on mukana arvopaperivälittäjässä, farmaseuttisen yksikön omistus viittaa monipuoliseen salkkustrategiaan. Arvopaperivälittäminen sisältää välittäjän roolin arvopapereiden ostajien ja myyjien välillä, helpottaen kauppaa pörseissä ja ansaitsemalla kompensaatioita tai palkkioita näistä palveluista. Tämä toiminta asettaa yrityksen suoraan Intian rahoitusvälittäjien kilpailuympäristöön. Yhdistelmä sen roolia holdingyhtiönä, sen osallistumista arvopaperivälittämiseen ja farmaseuttisen tytäryhtiön omistusta luo ainutlaatuisen corporate profiilin. Sijoittajat ja analyytikot, jotka tarkastelevat yhtiötä, ottavat huomioon sen taloudellisen terveyden, rahoituspalvelusektorin sääntelyyn liittyvän compliancen ja sen tytäryhtiön suorituskyvyn arvioidessaan sen kokonaisvaltaista markkina-asemaa. Yrityksen pitkäaikainen läsnäolo vuoden 1995 pörssinoteerauksesta alkaen tarjoaa historiallisen kontekstin sen toiminnoille, vaikka tarkempia tietoja sen nykyisistä tulovirroista, johdon kokoonpanosta tai viimeaikaisista strategisista hankinnoista ei ole saatavilla olevissa faktuaalisissa tiedoissa. Painopiste pysyy sen rakenteellisessa roolissa holding-yhtiönä, jolla on erityisiä kiinnostuksen kohteita rahoituspalveluissa ja farmasiassa, ankkuroituneena Mumbaihin. Relic Technologies on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Relic Technologies osakkeesta

Yhtiön Relic Technologies Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on −50,10 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu Relic Technologies:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n Relic Technologies historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Relic Technologies

Kaikki tunnusluvut — Relic Technologies