Reliance Communications

Reliance Communications ROE

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Reliance Communications (RCOM.NS) 4.11.2026 päivämäärällä on 10,85 %. Edellisenä vuonna ROE (Return on Equity) oli 10,26 % — muutos 5,70 % (korkeampi).

ROE

10,85 %

YoY

5,70%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2026 Reliance Communications:n oman pääoman tuotto (ROE) oli 10,85 %, mikä on nousua 5,70% verrattuna 10,26 % ROE:hen edellisenä vuonna.

Reliance Communications ROE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROE
Päivämäärä
ROE
1.1.2019
172,39 INR
1.1.2020
22,44 INR
1.1.2021
10,74 INR
1.1.2022
10,93 INR
1.1.2023
19,36 INR
1.1.2024
8,78 INR
1.1.2025
10,26 INR
1.1.2026
10,85 INR
Reliance Communications ROE historia
VUOSIROEYoY
10,85 %+5,70%
10,26 %+16,87%
8,78 %−54,64%
19,36 %+77,15%
10,93 %+1,73%
10,74 %−52,13%
22,44 %−86,98%
172,39 %−120,13%
−856,59 %+17 342,64%
−4,91 %−365,85%
1,85 %−1,85%
1,88 %−41,74%
3,23 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Reliance Communications Osakeanalyysi

Mitä Reliance Communications tekee? Reliance Communications Ltd. tuottaa tuloja telepalveluillaan, joita se tarjoaa yrityksille ja hallinnon asiakkaille. Yritys tarjoaa kattavan valikoiman palveluita, mukaan lukien verkkoyhteydet, pilvipohjainen verkottaminen, datakeskuspalvelut, yrityksen puhelinpalvelut, pilvipuhelinpalvelut, päästönnumeropalvelut, yhteistyöpalvelut sekä tukkuvälitteiset ääni- ja lisäarvopalvelut (VAS). Sen keskeiset liiketoiminta-alueet ovat Intian datakeskusliiketoiminta (IDC), kansallinen pitkämatkaliiketoiminta (NLD) ja kansainvälinen pitkämatkaliiketoiminta (ILD). Yritys palvelee noin 10 000 yritystä eri aloilla, kuten pankki-, rahoitus- ja vakuutusalan (BFSI), valmistuslogistiikan, terveydenhuollon, tietotekniikan (IT) ja tietotekniikkaan perustuvien palvelujen (ITeS) sektoreilla. Asiakaskunta ulottuu monialaisista konserneista pieniin ja keskisuuriin yrityksiin (SME). Yrityksen tulovirrat koostuvat kiinteistä ja langattomista telepalveluista, jotka on suunnattu yritys- ja hallintosektoreille. Näihin palveluihin kuuluvat IDC:n alaiset datakeskusratkaisut, NLD:n ja ILD:n alaiset pitkän matkan viestintäpalvelut sekä erikoistarjouspilvipuhelinpalvelut ja yhteistyöpalvelut. Liiketoimintamalli keskittyy monipuolisen asiakaskunnan palvelemiseen, korostaen erityisesti BFSI-, IT- ja ITeS-sektoreita, jotka luovat merkittävää kysyntää korkealaatuisille yhteyksille ja pilvipohjaisille ratkaisuille. Reliance Communications Ltd. rahastaa palvelunsa vastaamalla suurten yritysten ja hallinnon yksiköiden telekommunikatiivisiin tarpeisiin. Sen tarjoukset on räätälöity vastaamaan monialaisten konsernien ja SME-yhtiöiden vaatimuksia avainaloilla, varmistaen, että asiakkaat saavat integroituja ratkaisuja verkkoyhteyksille, pilvi-infrastruktuurille ja viestintäpalveluille. Yrityksen lähestymistapa yli 10 000 yrityksen palvelemisessa korostaa sen kykyä skaalata palveluitaan useilla sektoreilla säilyttäen samalla fokusin korkeakysyntäalueilla, kuten IT:ssä ja BFSI:ssä. Reliance Communications on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROE yksityiskohtaisesti

Oman pääoman tuoton (ROE) selvittäminen yrityksessä Reliance Communications

Yrityksen Reliance Communications oman pääoman tuotto (ROE) on perusmittari, joka arvioi yhtiön kannattavuutta suhteessa omaan pääomaan. ROE, joka lasketaan jakamalla nettotulos osakkeenomistajien pääomalla, havainnollistaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa voittoa osakkeenomistajien sijoituksista. Korkeampi ROE tarkoittaa lisääntynyttä tehokkuutta ja kannattavuutta.

Vuosi vuodelta -vertailu

Analysoimalla Reliance Communications:n ROE:n vuosittaista kehitystä voidaan seurata kannattavuuden trendejä ja taloudellista suorituskykyä. Nouseva ROE viittaa kasvavaan kannattavuuteen ja arvonluontiin osakkeenomistajille, kun taas laskeva ROE voi viitata ongelmiin voiton tuotossa tai oman pääoman hallinnassa.

Vaikutukset sijoituksiin

Yrityksen Reliance Communications ROE on ratkaisevan tärkeä sijoittajille, jotka arvottavat yrityksen kannattavuutta, tehokkuutta ja sijoitusvetovoimaa. Vankka ROE osoittaa yrityksen kykyä muuttaa oman pääoman sijoituksia voitoiksi, ja lisää siten sen houkuttelevuutta potentiaalisille ja nykyisille sijoittajille.

ROE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen Reliance Communications ROE:ssa voivat johtua nettovoiton, oman pääoman tai molempien vaihteluista. Näitä vaihteluita tutkitaan arvioitaessa johtamisen tehokkuutta, taloudellisia strategioita sekä niihin liittyviä riskejä ja mahdollisuuksia tukeakseen sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset Reliance Communications osakkeesta

Yhtiön Reliance Communications ROE (Return on Equity) on 10,85 % vuonna 2026.

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Reliance Communications muuttui arvosta 10,26 % arvoon 10,85 %, mikä edustaa 5,70 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROE (Return on Equity) Reliance Communications:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROE (Return on Equity):n Reliance Communications alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROE (Return on Equity):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROE (Return on Equity):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Reliance Communications

Kaikki tunnusluvut — Reliance Communications