Redox

Redox CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Redox (RDX.AX) 5.11.2026 päivämäärällä on 13,89 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 7,19 % — muutos 93,17 % (korkeampi).

CROIC

13,89 %

YoY

93,17%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Redox on 2026 13,89 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Redox oli 2025 7,19 % . Se laskee 93,17% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Redox CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
16,46 AUD
1.1.2020
1,96 AUD
1.1.2021
8,88 AUD
1.1.2022
−10,20 AUD
1.1.2023
29,07 AUD
1.1.2024
19,38 AUD
1.1.2025
7,19 AUD
1.1.2026
13,89 AUD
Redox CROIC historia
VUOSICROICYoY
13,89 %+93,17%
7,19 %−62,90%
19,38 %−33,34%
29,07 %−384,95%
−10,20 %−214,84%
8,88 %+353,40%
1,96 %−88,10%
16,46 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Redox Osakeanalyysi

Mitä Redox tekee? Redox Ltd tuottaa tuloja erikois- ja tavarakemikaalituotteiden jakelusta useille eri teollisuudenaloille. Yritys keskittyy markkinoihin, kuten elintarvike- ja juomateollisuus, henkilökohtainen hygienia, ihmisten terveys, eläinten terveys, kasvinviljely, pesuaineet ja vedenpuhdistus, tarjoten spesifejä tuotteita, kuten antioksidantteja, proteiineja, kuituja, liuottimia, aurinkosuojatuotteita, aktiivihiiltä ja uima-altaiden suolaa. Sen asiakkaat ovat yrityksiä näillä aloilla, jotka tarvitsevat kemiallisia raaka-aineita valmistusprosesseihinsa. Redox Limited jakaa yli 1000 erikois- ja tavarakemikaalia globaalisti kohdistaen ne moninaisiin teollisiin sovelluksiin. Yrityksen tuotevalikoimaan kuuluvat elintarvike- ja juomateollisuuden ainesosat, kuten vitamiinit ja makeutusaineet, henkilökohtaisen hygienian tuotteet, kuten aurinkosuojatuotteet ja hiustenhoitotuotteet, sekä pesuaineosastot, mukaan lukien aseton ja ammoniumsulfaatti. Nämä tuotteet myydään yrityksille, jotka toimivat elintarvike-, henkilökohtaisen hygienian- ja pesuaineteollisuudessa. Redox Ltd:n jakelumalli palvelee globaaleja markkinoita, keskittyen kemiallisten ratkaisujen toimittamiseen räätälöitynä tiettyjen alojen tarpeisiin. Redox Ltd toimii kemiallisten raaka-aineiden globaalina jakelijana, korostaen erikoistuotteiden merkitystä nišimarkkinoilla. Sen liiketoimintamalli perustuu laajan valikoiman kemiallisia ratkaisuja tarjoamiseen teollisille asiakkaille eri sektoreilla. Yrityksen tarjonta ulottuu elintarvikelisäaineista vedenpuhdistuskemikaaleihin, varmistaen kattavan toimitusketjun asiakkaidensa tuotantotarpeisiin. Redox on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Redox osakkeesta

Yhtiön Redox Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 13,89 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Redox muuttui arvosta 7,19 % arvoon 13,89 %, mikä edustaa 93,17 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Redox:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Redox alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Redox

Kaikki tunnusluvut — Redox