Red River Resources

Red River Resources CROIC

Delisted

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Red River Resources (RVR.AX) 16.10.2026 päivämäärällä on −9,49 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 30,02 % — muutos −131,63 % (matalampi).

CROIC

−9,49 %

YoY

−131,63%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Red River Resources on 2022 −9,49 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Red River Resources oli 2021 30,02 % . Se laskee −131,63% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Red River Resources CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2015
−100,23 AUD
1.1.2016
−28,45 AUD
1.1.2017
−26,85 AUD
1.1.2018
−18,59 AUD
1.1.2019
9,46 AUD
1.1.2020
−40,18 AUD
1.1.2021
30,02 AUD
1.1.2022
−9,49 AUD
Red River Resources CROIC historia
VUOSICROICYoY
−9,49 %−131,63%
30,02 %−174,72%
−40,18 %−524,78%
9,46 %−150,87%
−18,59 %−30,76%
−26,85 %−5,61%
−28,45 %−71,62%
−100,23 %−10,21%
−111,63 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Red River Resources Osakeanalyysi

Mitä Red River Resources tekee? Red River Resources Ltd on australialainen kaivosalan yritys. Yritys perustettiin vuonna 2004, ja sen pääkonttori sijaitsee Brisbanessa, Queenslandissa. Red River Resources erikoistuu metallien ja mineraalien etsintään, kehittämiseen ja tuotantoon sekä kehittää innovatiivisia ratkaisuja raaka-aineiden uuttamiseen. Red River Resourcesin liiketoimintamalli perustuu mineraaliesiintymien tunnistamiseen ja löytämiseen, uusien mineraaliesiintymien tutkimiseen ja kehittämiseen sekä resurssien tuottamiseen olemassa olevista kaivoksista. Red River Resources hyödyntää huipputeknologiaa ja prosesseja tehokkaan ja kestävän tuotannon varmistamiseksi. Yritys toimii useilla divisioonilla, kuten kaivostoiminta, etsintä ja tuotanto. Kaivosdivisioona osallistuu mineraaliresurssien tutkimiseen, suunnitteluun, kehittämiseen ja tuotantoon. Etsintädivisioona keskittyy uusien mineraaliesiintymien etsimiseen ja niiden arviointiin. Tuotantodivisioona käsittää tuotteiden valmistamisen louhituista resursseista. Red River Resourcesin tuotteita ovat kupari, lyijy, sinkki, kulta ja hopea. Yrityksellä on useita eri painopistealueita ja resursseja sisältäviä hankkeita, mukaan lukien Thalangan kaivos Charters Towersin lähellä Queenslandissa. Thalangan kaivos on monimetallinen kaivos, jonka ensisijaisena painopisteenä on sinkki, lyijy ja hopea, ja jossa suoritetaan kuparin tuotannon laajennusta. Toinen Red River Resourcesin hanke on Liontown East -kaupunki, kupari-kultakaivos Uudessa Etelä-Walesissa. Hanke on vielä kehitysvaiheessa, ja sen odotetaan tulevan merkittäväksi kupari- ja kultalähteeksi tulevaisuudessa. Red River Resources pyrkii toimimaan kestävästi ja ympäristötietoisesti raaka-aineidensa tuotannossa. Yritys luottaa uusiutuvan energian ja modernien teknologioiden käyttöön energiankulutuksen vähentämiseksi ja päästöjen minimoimiseksi. Red River Resources pyrkii myös varmistamaan vastuullisen ja läpinäkyvän raaka-aineiden tuotannon yhteistyössä paikallisten yhteisöjen ja muiden sidosryhmien kanssa. Kaiken kaikkiaan Red River Resources on saavuttanut vahvaa liiketoiminnan kasvua ja projektimenestyksiä viime vuosina. Yritys pyrkii vahvistamaan asemaansa johtavana metallien ja mineraalien tarjoajana Australiassa ja kansainvälisesti. Innovatiivisuuden, kestävyyteen ja läpinäkyvyyteen sitoutumisen kautta Red River Resources edistää vastuullisen ja kestävän kaivosalan kehittymistä. Red River Resources on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Red River Resources osakkeesta

Yhtiön Red River Resources Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on −9,49 % vuonna 2022.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Red River Resources muuttui arvosta 30,02 % arvoon −9,49 %, mikä edustaa −131,63 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Red River Resources:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Red River Resources alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Red River Resources

Kaikki tunnusluvut — Red River Resources