Ray

Ray Osinkosuoja

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä Ray (4317.T) 3.11.2026 päivämäärällä on 3,78. Edellisenä vuonna Osingonmaksun kattavuussuhde oli 4,02 — muutos −6,02 % (matalampi).

Osinkosuoja

3,78

YoY

−6,02%

Viimeksi päivitetty:

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä Ray on 2025 3,78 . Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä Ray oli 2024 4,02 . Se laskee −6,02% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Ray Osinkosuoja historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Osinkosuoja
Päivämäärä
Osinkosuoja
1.1.2018
4,36 JPY
1.1.2019
5,32 JPY
1.1.2020
10,08 JPY
1.1.2021
−5,14 JPY
1.1.2022
2,93 JPY
1.1.2023
3,39 JPY
1.1.2024
4,02 JPY
1.1.2025
3,78 JPY
Ray Osinkosuoja historia
VUOSIOsinkosuojaYoY
3,78−6,02%
4,02+18,74%
3,39+15,65%
2,93−157,00%
−5,14−150,97%
10,08+89,48%
5,32+22,09%
4,36+54,75%
2,81−38,88%
4,61+0,23%
4,59−10,24%
5,12—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Ray Osakeanalyysi

Mitä Ray tekee? Ray Corp tuottaa tuloja mainosratkaisut-segmentistään, joka käsittää myynninedistämisen (SP) ja tapahtumatoimiston sekä televisiomainosten (TVCM) toimiston. SP- ja tapahtumatoimisto järjestää tapahtumia, kuten myynninedistämistoimintaa, kampanjoita ja messuja, kun taas TVCM-toimisto tuottaa televisiomainoksia ja yrityksen markkinointivideoita. Tekniset ratkaisut -segmentti tarjoaa videolaitteiden vuokrausta ja jälkituotantopalveluita, mukaan lukien videon editointi, DVD-, Blu-ray- ja CG-tuotanto. Asiakkaita ovat yritykset, jotka tarvitsevat tapahtumasuunnittelua, TV-mainosten tuotantoa ja videoiden jälkituotantopalveluita. Yrityksen tuotteita ovat tapahtumasuunnittelupalvelut, TVCM-tuotanto, videolaitteiden vuokraus ja jälkituotantopalvelut. Sisäisessä palvelujen luokittelussa käytetään merkkejä kuten SP, TVCM ja jälkituotanto. Kohderyhmiä ovat yritykset, jotka tarvitsevat mainosratkaisuja, tapahtumahallintaa ja teknisiä videopalveluita promootio- ja markkinointikampanjoihin. Ray Corpin tulovirrat tulevat asiakkailta, jotka ostavat tapahtumasuunnittelua, TVCM-tuotantoa, videolaitteiden vuokrausta ja jälkituotantopalveluita. Yritys palvelee yrityksiä, jotka haluavat toteuttaa myynninedistämistoimintaa, luoda televisiomainoksia tai tarvitsevat videon editointia ja tuotantoa markkinointitarkoituksiin. Sen tekniset ratkaisut tukevat tapahtumia, messuja, konsertteja, akateemisia konferensseja ja liiketapaamisia. Ray on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Ray osakkeesta

Yhtiön Ray Osingonmaksun kattavuussuhde on 3,78 vuonna 2025.

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä Ray muuttui arvosta 4,02 arvoon 3,78, mikä edustaa −6,02 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Osingonmaksun kattavuussuhde Ray:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Osingonmaksun kattavuussuhde mittaa, kuinka monta kertaa osingot voidaan kattaa nettotuloksella. Korkeampi kattavuus viittaa kestävämpiin osingonmaksuihin.

Osingonmaksun kattavuussuhde:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Osingonmaksun kattavuussuhde:n Ray historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Osinko — Ray

Kaikki tunnusluvut — Ray