Rank Progress

Rank Progress EBITDA-marginaali

EBITDA-kate yhtiöstä Rank Progress (RNK.WA) 3.11.2026 päivämäärällä on 6,37 %. Edellisenä vuonna EBITDA-kate oli 49,55 % — muutos −87,15 % (matalampi).

EBITDA-marginaali

6,37 %

YoY

−87,15%

Viimeksi päivitetty:

EBITDA-kate yhtiöstä Rank Progress on 2025 6,37 % . EBITDA-kate yhtiöstä Rank Progress oli 2024 49,55 % . Se laskee −87,15% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Rank Progress EBITDA-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBITDA-marginaali
Päivämäärä
EBITDA-marginaali
1.1.2018
50,49 PLN
1.1.2019
27,71 PLN
1.1.2020
69,01 PLN
1.1.2021
23,69 PLN
1.1.2022
20,51 PLN
1.1.2023
1,16 PLN
1.1.2024
49,55 PLN
1.1.2025
6,37 PLN
Rank Progress EBITDA-marginaali historia
VUOSIEBITDA-marginaaliYoY
6,37 %−87,15%
49,55 %+4 165,09%
1,16 %−94,33%
20,51 %−13,44%
23,69 %−65,67%
69,01 %+149,09%
27,71 %−45,13%
50,49 %+13 782,93%
0,36 %−99,55%
81,03 %−416,15%
−25,63 %−26,93%
−35,08 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Rank Progress Osakeanalyysi

Mitä Rank Progress tekee? Rank Progress SA saa tulonsa kiinteistöjen vuokraamisesta ja myynnistä, keskittyen kiinteistöinvestointeihin ja -kehitykseen. Yritys hankkii kiinteistöjä, integroi maa-alueita, laatii hallinnolliset asiakirjat ja hoitaa rakennus- tai myyntitoimintaa. Se vuokraa tiloja suurille vähittäiskauppiaille kuten Tescolle, Carrefourille, H&M:lle, Empikille, Leroy Merlinille, Metro-Makro Cash & Carrylle ja Praktikerille Puolan kaupungeissa. Liiketoimintamalli perustuu näiden vuokralaisten kiinteistöjen kehittämiseen ja hallinnointiin, ja toiminta kattaa 34 tytäryhtiötä vuoden 2011 lopussa. Yritys laajensi portfoliotaan hankkimalla Gemar - Umech Sp. z o.o:n ja Rank Recycling Energy Sp. z o.o:n vuonna 2012. Nämä tytäryhtiöt tukevat sen ydintoimintaa kiinteistöalalla parantaen kehitys- ja hallintovalmiuksiaan. Asiakkaat kuten Tesco ja Carrefour tuottavat vuokratuloja, kun taas kehitettyjen kiinteistöjen myynti lisää tuloja. Yritys toimii pääasiassa Puolassa kohdistuen kaupallisiin kiinteistömarkkinoihin, joilla on vakiintuneita vähittäiskauppiaita. Rank Progress SA:n tulovirrat liittyvät pitkäaikaisiin vuokrasopimuksiin suurten brändien kanssa ja valmiiden kiinteistöjen myyntiin. Sen asiakkaat, mukaan lukien vähittäisketjut kuten H&M ja Leroy Merlin, varmistavat tilat kauppakeskuksista, mikä takaa vakaita tuloja. Yrityksen kasvustrategia sisältää tytäryhtiöiden hankkimista vahvistaakseen kehitys- ja hallintopalvelujaan palvellen suoraan suurten vähittäisoperaattorien tarpeita Puolassa. Rank Progress on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Rank Progress osakkeesta

Yhtiön Rank Progress EBITDA-kate on 6,37 % vuonna 2025.

EBITDA-kate yhtiöstä Rank Progress muuttui arvosta 49,55 % arvoon 6,37 %, mikä edustaa −87,15 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBITDA-kate Rank Progress:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBITDA-kate osoittaa, kuinka suuri prosenttiosuus liikevaihdosta muuntuu EBITDAKSI. Se normalisoi poistot ja pääomarakenteen erot.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EBITDA-kate:n Rank Progress alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen EBITDA-kate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EBITDA-kate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Rank Progress

Kaikki tunnusluvut — Rank Progress