Rallye

Rallye CROIC

Delisted

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Rallye (RAL.PA) 3.11.2026 päivämäärällä on 35,45 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −2,62 % — muutos −1 455,53 % (korkeampi).

CROIC

35,45 %

YoY

−1 455,53%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Rallye on 2023 35,45 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Rallye oli 2022 −2,62 % . Se laskee −1 455,53% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Rallye CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2016
8,33 EUR
1.1.2017
−1,79 EUR
1.1.2018
6,32 EUR
1.1.2019
0,12 EUR
1.1.2020
5,14 EUR
1.1.2021
2,43 EUR
1.1.2022
−2,62 EUR
1.1.2023
35,45 EUR
Rallye CROIC historia
VUOSICROICYoY
35,45 %−1 455,53%
−2,62 %−207,51%
2,43 %−52,66%
5,14 %+4 331,88%
0,12 %−98,17%
6,32 %−453,89%
−1,79 %−121,44%
8,33 %+133,93%
3,56 %−51,85%
7,40 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Rallye Osakeanalyysi

Mitä Rallye tekee? Rallye SA on ranskalainen yritys, joka toimii kaupan ja rahoituksen alalla. Se perustettiin vuonna 1945 Jean-Claude Decauxin toimesta, ja se noteerataan Pariisin pörssissä. Yrityksen liiketoimintamalli on monipuolinen ja kattaa useita aloja, kuten vähittäiskaupan, erityisesti supermarkettien ja alennusliikkeiden toiminnan sen tytäryhtiön Casino Guichard-Perrachon SA:n kautta. Tämä tytäryhtiö on yksi Ranskan suurimmista vähittäiskauppayrityksistä, jolla on yli 12 000 myymälää maailmanlaajuisesti ja yli 200 000 työntekijää. Rallye SA toimii myös ravintola-alan tytäryhtiönsä Groupe Flo SA:n kautta, joka pyörittää ravintoloita, kahviloita ja catering-palveluita. Lisäksi yritys on mukana rahoituksessa tytäryhtiönsä Euris SA:n kautta, joka erikoistuu sijoituksiin ja omistuksiin vähittäiskauppa- ja kiinteistöyrityksissä. Rallye SA:n liiketoimintamalli keskittyy monipuolistamiseen, mikä vähentää riippuvuutta tietyn sektorin taloudellisista vaihteluista ja mahdollistaa uusien liiketoimintamahdollisuuksien hyödyntämisen. Yritys tarjoaa laajan valikoiman tuotteita ja palveluja pääasiassa vähittäiskaupan ja ravintola-alan sektoreilla, mukaan lukien erilaisia elintarvikkeita, kotitaloustavaroita, elektroniikkaa sekä eri tyyppisiä ravintoloita, jotka tarjoavat niin ranskalaista kuin kansainvälistäkin keittiötä. Vaikka Rallye SA on kohdannut viime aikoina taloudellisia haasteita, se pysyy merkittävänä toimijana Ranskan markkinoilla ja on kokenut vaikuttavaa kasvua vuosikymmenien aikana. Rallye on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Rallye osakkeesta

Yhtiön Rallye Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 35,45 % vuonna 2023.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Rallye muuttui arvosta −2,62 % arvoon 35,45 %, mikä edustaa −1 455,53 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Rallye:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Rallye alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Rallye

Kaikki tunnusluvut — Rallye