Rajshree Polypack

Rajshree Polypack P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Rajshree Polypack (RPPL.NS) 2.11.2026 päivämäärällä on 12,19. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 12,15 — muutos 0,33 % (korkeampi).

P/CF

12,19

YoY

0,33%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Rajshree Polypack on 2026 12,19 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Rajshree Polypack oli 2025 12,15 . Se laskee 0,33% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Rajshree Polypack P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2019
10,39 INR
1.1.2020
10,24 INR
1.1.2021
14,28 INR
1.1.2022
302,52 INR
1.1.2023
8,92 INR
1.1.2024
5,91 INR
1.1.2025
12,15 INR
1.1.2026
12,19 INR
Rajshree Polypack P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
12,19+0,33%
12,15+105,76%
5,91−33,81%
8,92−97,05%
302,52+2 019,15%
14,28+39,47%
10,24−1,53%
10,39+12,75%
9,22+1,25%
9,11+27,99%
7,11−69,39%
23,24−116,18%
−143,66—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Rajshree Polypack Osakeanalyysi

Mitä Rajshree Polypack tekee? Rajshree Polypack Ltd. valmistaa jäykkiä muoveja ja lämpömuovattuja pakkaustuotteita. Yritys tuottaa korkean iskunkestävyyden omaavaa polystyreeniä (HIPS), polyestereitä (PET) ja polypropeenia (PP) eri käyttötarkoituksiin. Sen lämpömuovatut pakkaukset sisältävät maitotuotteisiin, kuten jogurtti- ja juustopakkauksiin, sekä jäätelöön, mehuihin, juomiin ja veteen tarkoitetut kupit. Yhtiö tarjoaa myös polypropeenista (PP) valmistettuja kuppeja, jotka on suunniteltu kuuman täytön sovelluksiin, sekä suorakulmaisia ateriapakkauksia, makeislahjoja ja hedelmäpakkauksia. Yritys toimii kolmella Damanissa sijaitsevalla tuotantolaitoksella palvellen elintarvike- ja juomateollisuuden pakkaustarpeita tuotteilla, jotka on räätälöity maito-, makeis- ja tuoretuotealoille. Yritys myy jäykkiä muoveja ja lämpömuovattuja pakkaustuotteitaan suoraan elintarvike- ja juomavalmistajille. Tärkeimpiä asiakkaita ovat esimerkiksi jogurtin ja juuston valmistajat sekä yritykset, jotka pakkaavat mehuja, juomia, vettä ja makeistuotteita. Yrityksen tuotevalikoima tukee kuuman täytön sovelluksia PP-kuppien kautta tarjoten lämmönkestäviä pakkausratkaisuja vaativille valmistajille. Rajshree Polypackin tarjoukset on suunniteltu vastaamaan elintarviketeollisuuden erityisiä pakkaustarpeita, erityisesti kertakäyttöastioissa ja herkästi pilaantuvien tavaroiden suojapakkauksissa. Rajshree Polypack on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Rajshree Polypack osakkeesta

Yhtiön Rajshree Polypack P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on 12,19 vuonna 2026.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Rajshree Polypack muuttui arvosta 12,15 arvoon 12,19, mikä edustaa 0,33 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Rajshree Polypack:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Rajshree Polypack alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Rajshree Polypack

Kaikki tunnusluvut — Rajshree Polypack