RLI

RLI CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä RLI (RLI) 15.10.2026 päivämäärällä on 32,41 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 34,25 % — muutos −5,37 % (matalampi).

CROIC

32,41 %

YoY

−5,37%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä RLI on 2025 32,41 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä RLI oli 2024 34,25 % . Se laskee −5,37% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

RLI CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
22,07 USD
1.1.2019
23,58 USD
1.1.2020
20,03 USD
1.1.2021
26,35 USD
1.1.2022
17,76 USD
1.1.2023
30,28 USD
1.1.2024
34,25 USD
1.1.2025
32,41 USD
RLI CROIC historia
VUOSICROICYoY
32,41 %−5,37%
34,25 %+13,10%
30,28 %+70,54%
17,76 %−32,62%
26,35 %+31,56%
20,03 %−15,07%
23,58 %+6,84%
22,07 %+17,53%
18,78 %+15,35%
16,28 %+11,02%
14,67 %+25,79%
11,66 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

RLI Osakeanalyysi

Mitä RLI tekee? Rli Corp on yhdysvaltalainen vakuutusyhtiö, joka erikoistuu erilaisiin vakuutustuotteisiin. Yritys perustettiin vuonna 1965, ja sen pääkonttori sijaitsee Peoriassa, Illinoisissa. Yrityksen strategia keskittyy erityisaloille, ja se tarjoaa yksilöllisiä vakuutusratkaisuja tietyille asiakasryhmille. Rli Corp toimii kolmella pääalueella: Surety, Casualty ja Property. Surety tukee yrityksiä, jotka tarvitsevat takuuvakuutuksia julkisiin hankkeisiin. Casualty tarjoaa vastuuvakuutuksia yrityksille ja yksityishenkilöille, mukaan lukien tuotteita liikenneyrityksille, ympäristövahinkoihin ja vaatimuksiin liittyen. Property tarjoaa erilaisia vakuutusvaihtoehtoja rakennuksille, mukaan lukien kattavuus korkeiden rakennusten, teollisuuslaitosten ja hotellien osalta. Rli Corp hyödyntää laajasti dataa ja analytiikkaa luodakseen räätälöityjä vakuutusratkaisuja asiakkailleen. Yritys tunnetaan osaamisestaan riskien arvioinnissa ja tarkkojen vakuutusratkaisujen kehittämisessä. Tulevaisuudessa Rli Corp jatkaa huipputeknologian ja kattavan asiantuntijuuden yhdistämistä tarjotakseen parhaita mahdollisia vakuutusratkaisuja asiakkailleen. RLI on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset RLI osakkeesta

Yhtiön RLI Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 32,41 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä RLI muuttui arvosta 34,25 % arvoon 32,41 %, mikä edustaa −5,37 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) RLI:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n RLI alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — RLI

Kaikki tunnusluvut — RLI