Pylon Technologies Co

Pylon Technologies Co ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) yhtiöstä Pylon Technologies Co (688063.SS) 3.11.2026 päivämäärällä on 0,07 %. Edellisenä vuonna ROCE (Return on Capital Employed) oli 0,69 % — muutos −90,39 % (matalampi).

ROCE

0,07 %

YoY

−90,39%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Pylon Technologies Co:n käytetyn pääoman tuotto (ROCE) oli 0,07 %, mikä on kasvua −90,39% verrattuna 0,69 % edellisen vuoden ROCEen.

Pylon Technologies Co ROCE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROCE
Päivämäärä
ROCE
1.1.2018
19,13 CNY
1.1.2019
37,07 CNY
1.1.2020
11,44 CNY
1.1.2021
12,07 CNY
1.1.2022
34,57 CNY
1.1.2023
6,33 CNY
1.1.2024
0,69 CNY
1.1.2025
0,07 CNY
Pylon Technologies Co ROCE historia
VUOSIROCEYoY
0,07 %−90,39%
0,69 %−89,03%
6,33 %−81,69%
34,57 %+186,28%
12,07 %+5,55%
11,44 %−69,14%
37,07 %+93,72%
19,13 %−178,63%
−24,33 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Pylon Technologies Co Osakeanalyysi

Mitä Pylon Technologies Co tekee? Pylon Technologies Co., Ltd. tuottaa tuloja litiumirautafosfaattibatterioita, -moduuleja ja energianvarausjärjestelmiä koskevan tutkimuksen, kehityksen, tuotannon ja myynnin kautta. Yritys tarjoaa kattavia energianvarausratkaisuja kotikäyttöön, teollisuuteen, kaupallisiin kohteisiin, sähköverkkoihin, viestintä tukiasemiin ja datakeskuksiin. Sen päätuotteita ovat energianvarausakkujärjestelmät ja akkupaketit, joita myydään sekä kotimaisille että kansainvälisille markkinoille. Yrityksen liiketoimintamalli keskittyy monialaisten kokonaisratkaisujen tarjoamiseen hyödyntämällä asiantuntijuuttaan akkuteknologiassa palvelemalla laajaa asiakaskuntaa. Pylon Technologies kohdistaa toimintansa kotimarkkinoille ja ulkomaille energianvarausakkujärjestelmissään ja akkupaketeissaan. Yhtiön tuotteita käytetään kotitalouksissa, teollisuudessa, kaupallisissa kiinteistöissä, sähköverkoissa, viestintätukiasemissa ja datakeskuksissa, mikä palvelee laajaa pääkäyttäjäjoukkoa. Tarjoamalla integroituja ratkaisuja Pylon Technologies vastaa luotettavan energianvarauksen kasvavaan kysyntään eri aloilla, varmistaen tasaiset tulovirrät sekä paikallisilta että globaalilta asiakkailta. Yrityksen tulovirrat tulevat litiumirautafosfaattibatterien, moduulien ja energianvarausjärjestelmien myynnistä. Nämä tuotteet on suunniteltu käyttöön kotitalouksissa, teollisuudessa, kaupallisissa kohteissa, sähköverkoissa, viestintä tukiasemissa ja datakeskuksissa. Pylon Technologiesin liiketoimintastrategia korostaa loppukäyttäjäratkaisujen toimittamista, mikä mahdollistaa arvon keräämisen koko energianvarausekosysteemistä tuotekehityksestä asiakkaan käyttöönottoon. Pylon Technologies Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROCE yksityiskohtaisesti

Sijoitetun pääoman tuottoprosentin (ROCE) salausten purkaminen yritykseltä Pylon Technologies Co

Yrityksen Pylon Technologies Co sijoitetun pääoman tuottoprosentti (ROCE) on taloudellinen tunnusluku, joka mittaa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta suhteessa käytettyyn pääomaan. Se lasketaan jakamalla tulos ennen korkoja ja veroja (EBIT) käytettyyn pääomaan. Korkeampi ROCE viittaa siihen, että yritys käyttää pääomaansa tehokkaasti voittojen tuottamiseen.

Vuosi-vuodelta vertailu

Yrityksen Pylon Technologies Co ROCE:n vuosittaista analyysiä tarjoaa arvokkaita oivalluksia sen tehokkuudesta käyttäessään pääomaansa voiton tuottamiseksi. ROCE:n nousu viittaa parantuneeseen kannattavuuteen ja operatiiviseen tehokkuuteen, kun taas lasku voi viitata mahdollisiin ongelmiin pääoman käytössä tai liiketoiminnassa.

Vaikutus investointeihin

Yrityksen Pylon Technologies Co ROCE on kriittinen tekijä sijoittajille ja analyytikoille arvioitaessa yrityksen tehokkuutta ja kannattavuutta. Korkea ROCE voi tehdä yrityksestä houkuttelevan sijoituskohteen, koska se usein viittaa siihen, että yritys tuottaa riittävän suuria voittoja käytetystä pääomastaan.

ROCE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen Pylon Technologies Co ROCE:ssa johtuvat vaihteluista EBIT:ssä tai käytetyssä pääomassa. Nämä vaihtelut tarjoavat näkemyksiä yrityksen operatiivisesta tehokkuudesta, taloudellisesta suorituskyvystä ja strategisesta rahoituksen hallinnasta ja tukevat sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset Pylon Technologies Co osakkeesta

Yhtiön Pylon Technologies Co ROCE (Return on Capital Employed) on 0,07 % vuonna 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) yhtiöstä Pylon Technologies Co muuttui arvosta 0,69 % arvoon 0,07 %, mikä edustaa −90,39 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROCE (Return on Capital Employed) Pylon Technologies Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROCE on kannattavuustunnusluku ja lyhenne sanoista Return on Capital Employed eli sijoitetun pääoman tuotto. Tunnusluku osoittaa operatiivisen voiton ja siihen käytetyn korkollisen pääoman suhteen. Mitä korkeampi sijoitetun pääoman tuotto on, sitä kannattavammin yritys toimii ja sitä korkeampi on tärkeä Free Cash Flow. Free Cash Flow tarkoittaa voittojen osuutta, joka kauden lopussa ei vaadita yrityksen laajentamiseen, vaan joka on osakkeenomistajien käytettävissä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROCE (Return on Capital Employed):n Pylon Technologies Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROCE (Return on Capital Employed):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROCE (Return on Capital Employed):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Pylon Technologies Co

Kaikki tunnusluvut — Pylon Technologies Co