Purple Biotech

Purple Biotech P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Purple Biotech (PPBT.TA) 2.11.2026 päivämäärällä on −0,42. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli −0,30 — muutos 38,69 % (matalampi).

P/CF

−0,42

YoY

38,69%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Purple Biotech on 2024 −0,42 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Purple Biotech oli 2023 −0,30 . Se laskee 38,69% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Purple Biotech P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2017
−0,69 USD
1.1.2018
−0,71 USD
1.1.2019
−1,07 USD
1.1.2020
−0,43 USD
1.1.2021
−0,39 USD
1.1.2022
−0,36 USD
1.1.2023
−0,30 USD
1.1.2024
−0,42 USD
Purple Biotech P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
−0,42+38,69%
−0,30−16,01%
−0,36−8,87%
−0,39−9,53%
−0,43−59,55%
−1,07+51,94%
−0,71+1,73%
−0,69−27,41%
−0,96−47,17%
−1,81+36,82%
−1,32—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Purple Biotech Osakeanalyysi

Mitä Purple Biotech tekee? Purple Biotech Ltd. kehittää farmaseuttisia tuotteita, mukaan lukien NT-219, joka on pieni molekyyli, kaksisuuntainen inhibiittori, joka kohdistuu kahteen keskeiseen syövän vastustuskykyä ohjaavaan reittiin, sekä CM-24, joka on monoklonaalinen vasta-aineblokkeri. Yritys omistaa myös Consensin, joka on kiinteä yhdistelmävalmiste celekoksiibista ja amlodipiinibesylaatista ja on suunniteltu osteoartriitan kivun ja verenpainetaudin samanaikaiseen hoitoon. Nämä tuotteet kehitetään käytettäväksi kliinisessä syöpähoitotoiminnassa ja kroonisten sairauksien hoidossa; NT-219 ja CM-24 keskittyvät syövän hoitoon, kun taas Consensi täyttää kaksi terapeuttista tarvetta tuki- ja liikuntaelimistön sekä sydän- ja verisuoniterveyden alueella. Yritys saa tulonsa lääkeportfolioonsa kehittämisen ja mahdollisen tulevan kaupallistamisen kautta. NT-219 ja CM-24 ovat kehitysvaiheessa syöpäsovellutuksia varten, kun taas Consensi on sijoitettu kiinteäksi yhdistelmävalmisteeksi osteoartriitan ja verenpainetaudin hoitoon. Kohdemarkkina käsittää terveydenhuollon tarjoajat ja potilaat, jotka tarvitsevat hoitoa syöpään, osteoartriittiin ja verenpainetautiin, ja Consensi tarjoaa kahden vaikutuksen yhdistelmähoidon, joka saattaa olla houkutteleva useita kroonisia sairauksia kärsiville potilaille. Purple Biotech on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Purple Biotech osakkeesta

Yhtiön Purple Biotech P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on −0,42 vuonna 2024.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Purple Biotech muuttui arvosta −0,30 arvoon −0,42, mikä edustaa 38,69 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Purple Biotech:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Purple Biotech alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Purple Biotech

Kaikki tunnusluvut — Purple Biotech