Pulmatrix

Pulmatrix EBIT/Varat

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Pulmatrix (PULM) 2.11.2026 päivämäärällä on −124,89 %. Edellisenä vuonna Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) oli −98,19 % — muutos 27,19 % (matalampi).

EBIT/Varat

−124,89 %

YoY

27,19%

Viimeksi päivitetty:

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Pulmatrix on 2025 −124,89 % . Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Pulmatrix oli 2024 −98,19 % . Se laskee 27,19% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Pulmatrix EBIT/Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT/Varat
Päivämäärä
EBIT/Varat
1.1.2018
−138,40 USD
1.1.2019
−57,32 USD
1.1.2020
−25,84 USD
1.1.2021
−34,29 USD
1.1.2022
−46,27 USD
1.1.2023
−43,41 USD
1.1.2024
−98,19 USD
1.1.2025
−124,89 USD
Pulmatrix EBIT/Varat historia
VUOSIEBIT/VaratYoY
−124,89 %+27,19%
−98,19 %+126,21%
−43,41 %−6,18%
−46,27 %+34,93%
−34,29 %+32,70%
−25,84 %−54,93%
−57,32 %−58,58%
−138,40 %+26,55%
−109,37 %−39,09%
−179,57 %+250,06%
−51,30 %−11,97%
−58,27 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Pulmatrix Osakeanalyysi

Mitä Pulmatrix tekee? Pulmatrix, Inc. tuottaa tuloja kehittämällä ja kaupallistamalla hengitettäviä hoitotuotteita hengitystiesairauksiin. Yritys keskittyy sen omaan iSPERSE-kuivajauheteknologiaansa, joka mahdollistaa pienien tai suurten molekyylien lääkkeiden toimittamisen keuhkoihin hengittämisen kautta. Pulmatrixin hoitokandidaatteihin kuuluvat Pulmazole, PUR1800, PUR5700, PUR3000 ja PUR4000, jotka on suunniteltu käsittelemään vakavia hengitystievaivoja. Yrös kohdistaa toimintansa terveydenhuollon tarjoajiin ja farmaseuttisiin kumppaneihin, jotka hakevat innovatiivisia hengitettäviä hoitoja hengitystiesairauksiin. Pulmatrixin liiketoimintamalli perustuu sen iSPERSE-teknologian kehittämiseen, joka on yhteensopiva erilaisten kuivajauheliuuttimen laitteiden kanssa ja jota voidaan formuloida sekä pienillä molekyyleillä että biologisilla aineilla. Yrityksen tuoteputki koostuu useista hoitokandidaateista, joista kukin edustaa potentiaalista tulovirtaa hyväksymisen jälkeen. Pulmatrix pyrkii tekemään yhteistyötä farmasian yritysten kanssa edistääkseen lääkekandidaattejaan kliinisissä kokeissa ja lopullisessa markkinalle pääsystä. Yrityksen tulovirrat johdetaan sen hengitettävien hoitotuotteiden myynnistä, jotka on kehitetty sen iSPERSE-alustalla. Pulmatrixin fokus hengitystiesairauksissa sijoittaa sen palvelemaan potilaita, jotka tarvitsevat uusia hoitoja esimerkiksi astmaan, krooniseen obstruktiiviseen keuhkosairauteen (COPD) ja muihin keuhkoihin liittyviin häiriöihin. Yrityksen kliinisen vaiheen status osoittaa, että sen tuotteet ovat vielä kehitysvaiheessa, ja kaupallistaminen on odotettavissa sääntelyviranomaisten hyväksynnän jälkeen. Pulmatrix on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Pulmatrix osakkeesta

Yhtiön Pulmatrix Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) on −124,89 % vuonna 2025.

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Pulmatrix muuttui arvosta −98,19 % arvoon −124,89 %, mikä edustaa 27,19 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) Pulmatrix:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT/Varat mittaa liiketuloksen kannattavuutta suhteessa kokonaisvaroihin, tarjoten velattoman näkymän omaisuuden tehokkuudesta, joka on vertailukelpoinen eri pääomarakenteiden välillä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n Pulmatrix alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Pulmatrix

Kaikki tunnusluvut — Pulmatrix