Promax Power

Promax Power Velat

Velat yhtiöstä Promax Power (543375.BO) 5.11.2026 päivämäärällä on 351,89 M INR. Edellisenä vuonna Velat oli 367,45 M INR — muutos −4,23 % (matalampi).

Velat

351,89 MINR

YoY

−4,23%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2026 Promax Power:n velat olivat 351,89 M INR, mikä on −4,23% ero verrattuna 367,45 M INR velkoihin edellisenä vuonna.

Promax Power Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2020
203,42 M INR
1.1.2021
155,40 M INR
1.1.2022
216,25 M INR
1.1.2023
173,78 M INR
1.1.2024
333,75 M INR
1.1.2025
367,45 M INR
1.1.2026
351,89 M INR
Promax Power Velat historia
VUOSIVelatYoY
351,89 MINR−4,23%
367,45 MINR+10,10%
333,75 MINR+92,06%
173,78 MINR−19,64%
216,25 MINR+39,16%
155,40 MINR−23,61%
203,42 MINR—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Promax Power Osakeanalyysi

Mitä Promax Power tekee? Promax Power on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

Promax Power:n velvoitteiden arviointi

Promax Power:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä Promax Power:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

Promax Power:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Promax Power:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

Promax Power:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset Promax Power osakkeesta

Yhtiön Promax Power Velat on 351,89 M INR vuonna 2026.

Velat yhtiöstä Promax Power muuttui arvosta 367,45 M INR arvoon 351,89 M INR, mikä edustaa −4,23 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat Promax Power:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n INR on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n Promax Power historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Promax Power

Kaikki tunnusluvut — Promax Power