Polychem

Polychem Bruttokate

Bruttokate yhtiöstä Polychem (506605.BO) 3.11.2026 päivämäärällä on 45,49 %. Edellisenä vuonna Bruttokate oli 45,08 % — muutos 0,89 % (korkeampi).

Bruttokate

45,49 %

YoY

0,89%

Viimeksi päivitetty:

Bruttokate yhtiöstä Polychem on 2026 45,49 % . Bruttokate yhtiöstä Polychem oli 2025 45,08 % . Se laskee 0,89% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Polychemn myyntikate 45,5 % on noussut verrattuna 41,8 %:iin muutama vuosi sitten.

Polychem Bruttokate historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
Päivämäärä
Bruttokate
1.1.2019
42,36 INR
1.1.2020
45,85 INR
1.1.2021
44,37 INR
1.1.2022
41,84 INR
1.1.2023
44,37 INR
1.1.2024
46,17 INR
1.1.2025
45,08 INR
1.1.2026
45,49 INR
Polychem Bruttokate historia
VUOSIBruttokateYoY
45,49 %+0,89%
45,08 %−2,35%
46,17 %+4,04%
44,37 %+6,06%
41,84 %−5,71%
44,37 %−3,23%
45,85 %+8,25%
42,36 %+14,54%
36,98 %+4,80%
35,29 %−20,93%
44,63 %+71,85%
25,97 %+31,18%
19,80 %+6 692,12%
0,29 %−10,58%
0,33 %+45,70%
0,22 %+4,06%
0,21 %+17,39%
0,18 %+2,03%
0,18 %−79,29%
0,87 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Polychem Osakeanalyysi

Mitä Polychem tekee? Polychem Ltd. tuottaa tuloja erikoiskemikaalien, kuten styreenin, polystyreenin, vinyliasetaatin ja polyvinyylialkoholin, valmistuksesta ja myynnistä. Yhtiön Polymer-divisioona tuottaa ripustuspolymerisaation ja emulsiopolymerisaation avulla ristisilloittunutta polystyreeniä (XLPS), matalamolekyylistä polystyreeniä (LMPS), styreeni-etyyliakrylaattikopolymeeriä (Acrylate-C) sekä styreeni-butyyliakrylaatikkopolymeerejä (SBA PC-50 ja SBA PC-30). Mumbain toimipisteet palvelevt kiinteistökehityksen, erikoiskemikaalien sekä kondensaattoreiden valmistuksen ja kaupankäynnin segmenttejä. Yhtiö myy tuotteitaan globaalisti markkinoilla Yhdysvalloissa, Isossa-Britanniassa, Alankomaissa, Saksassa, Japanissa ja Unkarissa, ja sen tytäryhtiö Gujarat Poly Electronics Limited (GPEL) tukee toimintaa. Polychemin tuotteiden ensisijaisia ostajia ovat teollisuusvalmistajat, jotka tarvitsevat polymeerejä pakkauksiin, rakennuksiin ja liimoihin. Erikoiskemikaalit-segmentti keskittyy tarjoamaan räätälöityjä polymeriratkaisuja näiden alojen asiakkaille. Kiinteistökehitys-segmentti palvelee todennäköisesti kiinteistönkehittäjiä, kun taas Kondensaattorien valmistus ja kaupankäynti -segmentti kohdistuu elektroniikan valmistajiin, jotka tarvitsevat kondensaattorikomponentteja. GPEL toimii yhtiön rakenteessa tytäryhtiönä tukemaan näitä liiketoimintoja. Polychem on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Polychem osakkeesta

Yhtiön Polychem Bruttokate on 45,49 % vuonna 2026.

Bruttokate yhtiöstä Polychem muuttui arvosta 45,08 % arvoon 45,49 %, mikä edustaa 0,89 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttokate Polychem:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttokate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka jää jäljelle valmistuskustannusten jälkeen. Korkeammat bruttokatteet viittaavat tehokkaampaan tuotantoon ja vahvempaan hinnoitteluvoimaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Bruttokate:n Polychem alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Bruttokate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Bruttokate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Polychem

Kaikki tunnusluvut — Polychem