Performance Shipping

Performance Shipping Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä Performance Shipping (PSHG) 2.11.2026 päivämäärällä on 0,52. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli 0,59 — muutos −12,49 % (matalampi).

Termiini P/E

0,52

YoY

−12,49%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä Performance Shipping on 2025 0,52 . Forward P/E -suhde yhtiöstä Performance Shipping oli 2024 0,59 . Se laskee −12,49% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Performance Shipping Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2018
−0,49 USD
1.1.2019
−0,81 USD
1.1.2020
6,85 USD
1.1.2021
−2,66 USD
1.1.2022
2,15 USD
1.1.2023
0,37 USD
1.1.2024
0,59 USD
1.1.2025
0,52 USD
Performance Shipping Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
0,52−12,49%
0,59+58,73%
0,37−82,71%
2,15−180,86%
−2,66−138,91%
6,85−948,74%
−0,81+65,00%
−0,49−107,22%
6,77−4 001,91%
−0,17−88,24%
−1,48−118,47%
7,99—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Performance Shipping Osakeanalyysi

Mitä Performance Shipping tekee? Performance Shipping Inc tuottaa tuloja kontialuslaivastonsa operoinnilla, joka tarjoaa kuljetuspalveluja kontitettavalle raakinalle. Yritys omistaa ja hallinnoi aluksia, mukaan lukien Panamax-konttialuksia ja Aframax-öljytankkereita, vuokraamalla niitä pääasiassa linjaliikenteen harjoittajille globaaleille konttirouteille. Tytäryhtiö Unitized Ocean Transport Limited hoitaa laivaston hallinnointia, kun taas Performance Shipping Inc keskittyy alusten ostoihin, myyntiin, uusien alusten hankintaan ja vuokrasopimuksiin. Asiakkaita ovat kansalliset, alueelliset ja kansainväliset yritykset, jotka etsivät konttiliikenteen ratkaisuja. Liiketoimintamalli perustuu pitkäaikaisiin vuokrasopimuksiin linjaliikenteen harjoittajien kanssa, hyödyntäen konttialuslaivastoa vakaoiden tulovirtojen turvaamiseksi. Performance Shipping Inc:n toiminta on rakennettu omistamiensa alusten hallinnan ympärille, eikä mainita muita tuotelinjoja tai palveluita kuljetusliikenteen lisäksi. Yrityksen tulot koostuvat vuokrahintoista ja alusten käytöstä maailmanlaajuisilla merireiteillä. Laivaston hallinta on ulkoistettu kokonaan omistetulle tytäryhtiölle Unitized Ocean Transport Limitedille, joka hoitaa päivittäiset operaatiot. Kontitettavan rahtiliikenteen keskittyminen linjaliikenteen harjoittajien kanssa tehtyihin vuokrasopimuksiin määrittää yrityksen markkina-aseman. Muuta tulovirtaa tai liiketoimintasegmenttejä kuin ydinkuljetuspalvelut ei ole kuvattu. Performance Shipping on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Performance Shipping osakkeesta

Yhtiön Performance Shipping Forward P/E -suhde on 0,52 vuonna 2025.

Forward P/E -suhde yhtiöstä Performance Shipping muuttui arvosta 0,59 arvoon 0,52, mikä edustaa −12,49 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde Performance Shipping:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n Performance Shipping alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Performance Shipping

Kaikki tunnusluvut — Performance Shipping