PS Construction Co

PS Construction Co CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä PS Construction Co (1871.T) 16.10.2026 päivämäärällä on −19,91 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 19,30 % — muutos −203,17 % (matalampi).

CROIC

−19,91 %

YoY

−203,17%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä PS Construction Co on 2026 −19,91 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä PS Construction Co oli 2025 19,30 % . Se laskee −203,17% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

PS Construction Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
12,96 JPY
1.1.2020
5,45 JPY
1.1.2021
−8,30 JPY
1.1.2022
2,34 JPY
1.1.2023
−23,31 JPY
1.1.2024
19,03 JPY
1.1.2025
19,30 JPY
1.1.2026
−19,91 JPY
PS Construction Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
−19,91 %−203,17%
19,30 %+1,42%
19,03 %−181,65%
−23,31 %−1 096,04%
2,34 %−128,19%
−8,30 %−252,22%
5,45 %−57,93%
12,96 %−248,57%
−8,73 %−192,40%
9,44 %−36,97%
14,98 %−286,88%
−8,02 %−36,09%
−12,55 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

PS Construction Co Osakeanalyysi

Mitä PS Construction Co tekee? PS Construction Co Ltd, listed on the Tokyo Stock Exchange with ticker 1871.T, is a Japanese company operating in the Industrials sector within the Construction industry. Headquartered in Minato-ku, Tokyo, the company has 1,653 employees. It went public on June 1, 1962. The company's website is https://www.psmic.co.jp/. PS Construction Co Ltd provides civil engineering and building construction services. It operates across multiple business segments, including civil engineering, building construction, manufacturing, and other activities. The civil engineering segment involves construction of prestressed concrete structures, civil engineering works, manufacturing and selling of PC products, pavement operations, repair and foundation works for civil engineering structures, and management of civil engineering equipment. The building construction segment focuses on PC works, general construction, and manufacturing and selling of PC products. The manufacturing segment is dedicated to concrete products. The other segment handles real estate sales, leasing, brokerage, and non-life insurance brokerage services. The company's operations span construction, manufacturing, and related services, with a focus on civil and building infrastructure projects. PS Construction Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset PS Construction Co osakkeesta

Yhtiön PS Construction Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on −19,91 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä PS Construction Co muuttui arvosta 19,30 % arvoon −19,91 %, mikä edustaa −203,17 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) PS Construction Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n PS Construction Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — PS Construction Co

Kaikki tunnusluvut — PS Construction Co