PRFoods AS

PRFoods AS ROIC

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä PRFoods AS (PRF1T.TL) 16.10.2026 päivämäärällä on 43,14 %. Edellisenä vuonna Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) oli −26,39 % — muutos −263,48 % (korkeampi).

ROIC

43,14 %

YoY

−263,48%

Viimeksi päivitetty:

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä PRFoods AS on 2025 43,14 % . Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä PRFoods AS oli 2024 −26,39 % . Se laskee −263,48% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

PRFoods AS ROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROIC
Päivämäärä
ROIC
1.1.2018
0,12 EUR
1.1.2019
−3,29 EUR
1.1.2020
−4,06 EUR
1.1.2021
−12,63 EUR
1.1.2022
−24,92 EUR
1.1.2023
1,20 EUR
1.1.2024
−26,39 EUR
1.1.2025
43,14 EUR
PRFoods AS ROIC historia
VUOSIROICYoY
43,14 %−263,48%
−26,39 %−2 291,84%
1,20 %−104,83%
−24,92 %+97,30%
−12,63 %+211,50%
−4,06 %+23,21%
−3,29 %−2 742,05%
0,12 %−95,04%
2,51 %−47,65%
4,80 %−158,69%
−8,18 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

PRFoods AS Osakeanalyysi

Mitä PRFoods AS tekee? PRFoods AS is a company based in Tallinn, Estonia, operating within the Consumer Staples sector, specifically in the Food Products industry. The company has 181 employees and went public on May 5, 2010. It is listed under the ticker PRF1T.TL with ISIN EE3100101031. PRFoods AS is engaged in the production and distribution of frozen and farming goods, operating through three business segments: Fish, Ice Cream, and Frozen Food. The Fish segment focuses on fish farming, production, and wholesale of fish and fish products. The Ice Cream segment is involved in the production and wholesale of ice cream. The Frozen Food segment covers the wholesale of frozen goods. The company markets its products domestically in Estonia and internationally across more than 35 countries in Europe, North America, South America, and Asia. PRFoods AS has several wholly owned subsidiaries, including Saaremere Kala AS, Heimon Kala OU, Heimon Kala Oy, Overumans Fisk AB, JRJ & PRF Limited, John Ross Jr. (Aberdeen) Limited, Coln Valley Smokery Limited, and Redstorm OU. Additionally, the company holds a 20% stake in AS Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus. The company's website is http://www.prfoods.ee/. PRFoods AS on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset PRFoods AS osakkeesta

Yhtiön PRFoods AS Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) on 43,14 % vuonna 2025.

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä PRFoods AS muuttui arvosta −26,39 % arvoon 43,14 %, mikä edustaa −263,48 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) PRFoods AS:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROIC mittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää sijoitettua pääomaansa voittojen tuottamiseen. ROIC, joka ylittää pääoman kustannukset, luo osakkeenomistajille arvoa.

ROIC = NOPAT / Sijoitettu pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n PRFoods AS alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — PRFoods AS

Kaikki tunnusluvut — PRFoods AS