PPAP Automotive

PPAP Automotive P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä PPAP Automotive (PPAP.NS) 2.11.2026 päivämäärällä on 17,57. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 6,03 — muutos 191,31 % (korkeampi).

P/CF

17,57

YoY

191,31%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä PPAP Automotive on 2026 17,57 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä PPAP Automotive oli 2025 6,03 . Se laskee 191,31% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

PPAP Automotive P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2019
5,35 INR
1.1.2020
8,78 INR
1.1.2021
11,90 INR
1.1.2022
11,23 INR
1.1.2023
7,01 INR
1.1.2024
7,75 INR
1.1.2025
6,03 INR
1.1.2026
17,57 INR
PPAP Automotive P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
17,57+191,31%
6,03−22,24%
7,75+10,67%
7,01−37,59%
11,23−5,65%
11,90+35,58%
8,78+64,08%
5,35+32,16%
4,05−9,89%
4,49−41,24%
7,65−11,83%
8,67+1,09%
8,58—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

PPAP Automotive Osakeanalyysi

Mitä PPAP Automotive tekee? PPAP Automotive Ltd. tuottaa tuloja valmistamalla ja markkinoimalla automotivien tiivistysjärjestelmiä, ulko- ja sisäosia alkuperäisvarustelulle (OEM). Yritys tarjoaa kumisia automotivien tiivistysjärjestelmiä, kaupallisia työkaluhuoneita ja ämpärimaljeja, joissa työkalulaitokset palvelevat automotivi-, valkotavara- ja elektroniikkasektoreita. Tytäryhtiö PPAP Technology Limited keskittyy sähköajoneuvomarkkinoihin laajentaen tuotevalikoimaansa. Noidan, Greater Noidan, Chennain, Pathredin ja Ahmedabadin tehtaat tukevat näitä toimintoja. Yrityksen ensisijaiset asiakkaat ovat automotivien OEM-tuottajat, jotka hyödyntävät sen yhtenäistä automotivikomponenttitoimintaa. Kumitiivistysjärjestelmät ja työkalupalvelut muodostavat keskeiset tulovirrat, kun taas ämpärimaljat ja sähköajoneuvoratkaisut edustavat uusia kasvualoita. Surajpurin teollisuusalueen tehdas hoitaa ämpärimaljojen tuotannon, ja Noidassa sijaitsevat toiminnot tukevat sähköajoneuvujen tytäryhtiötä. Tulovirrat koostuvat automotivien tiivistysjärjestelmistä, kaupallisista työkaluhuonepalveluista ja ämpärimaljoista, jotka toimitetaan useiden intialaisten kaupunkien valmistuspaikkojen verkoston kautta. Sähköajoneuvusegmentti PPAP Technology Limitedin kautta kohdistuu nouseviin markkinamahdollisuuksiin täydentäen perinteisiä automotivikomponenttimyynnejä. OEM-tuottajat ovat avainasiakassegmentti kaikilla tuotelinjalla. PPAP Automotive on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset PPAP Automotive osakkeesta

Yhtiön PPAP Automotive P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on 17,57 vuonna 2026.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä PPAP Automotive muuttui arvosta 6,03 arvoon 17,57, mikä edustaa 191,31 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) PPAP Automotive:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n PPAP Automotive alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — PPAP Automotive

Kaikki tunnusluvut — PPAP Automotive