PCC Rokita

PCC Rokita Rahavirta per osake

Operatiivinen kassavirta per osake yhtiöstä PCC Rokita (PCR.WA) 21.10.2026 päivämäärällä on 13,63 PLN. Edellisenä vuonna Operatiivinen kassavirta per osake oli 13,79 PLN — muutos −1,17 % (matalampi).

Rahavirta per osake

13,63PLN

YoY

−1,17%

Viimeksi päivitetty:

Operatiivinen kassavirta per osake yhtiöstä PCC Rokita on 2025 13,63 PLN. Operatiivinen kassavirta per osake yhtiöstä PCC Rokita oli 2024 13,79 PLN. Se laskee −1,17% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

PCC Rokita Rahavirta per osake historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Rahavirta per osake
Päivämäärä
Rahavirta per osake
1.1.2018
14,45 PLN
1.1.2019
15,62 PLN
1.1.2020
18,41 PLN
1.1.2021
26,69 PLN
1.1.2022
39,91 PLN
1.1.2023
25,79 PLN
1.1.2024
13,79 PLN
1.1.2025
13,63 PLN
PCC Rokita Rahavirta per osake historia
VUOSIRahavirta per osakeYoY
13,63PLN−1,17%
13,79PLN−46,55%
25,79PLN−35,37%
39,91PLN+49,51%
26,69PLN+44,96%
18,41PLN+17,90%
15,62PLN+8,08%
14,45PLN+40,55%
10,28PLN−22,36%
13,24PLN+76,22%
7,51PLN−9,34%
8,29PLN—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

PCC Rokita Osakeanalyysi

Mitä PCC Rokita tekee? PCC Rokita SA:n historia alkaa vuodesta 1946, jolloin yritys perustettiin nimellä "Zakłady Chemiczne Rokita". Seuraavien vuosikymmenien aikana yrityksestä kehittyi yksi Puolan suurimmista kemianalojen yrityksistä, ja se yksityistettiin menestyksekkäästi vuonna 1991. Vuodesta 2014 lähtien yritys tunnetaan nimellä PCC Rokita SA, ja se on noteerattu Varsovan pörssissä. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu kemiallisten raaka-aineiden ja tuotteiden tuotantoon ja myyntiin eri teollisuuden aloille. PCC Rokita SA toimii kolmella pääliiketoiminta-alueella: polyuretaaniraaka-aineet, kloorikemikaalit ja hienokemikaalit. Polyuretaaniraaka-aineiden alueella yritys tuottaa muun muassa tolyylenidiisosyaanattia ja polyeteripolyoleja, jotka ovat pohjana polyuretaanien tuotannolle rakennus-, huonekalu- ja autoteollisuudessa. PCC Rokita SA on myös johtava roolissa palonestoaineilla varustettujen polyuretaanien tuotannossa sähkö- ja elektroniikkasovelluksiin. Kloorikemikaalien alueella yritys tuottaa natriumhypokloriittia sekä erilaisia lajeja vetykloridia ja kalsiumkloridia. Näitä tuotteita käytetään metallurgiassa, vedenpuhdistuksessa ja sellu- ja paperiteollisuudessa. Hienokemikaalit ovat PCC Rokita SA:n kolmas palvelualue. Tällä alueella yritys tuottaa laajan valikoiman tuotteita, kuten kosmetiikan raaka-aineita, väriaineita ja elintarvikelisäaineita. PCC Rokita SA:lla on johtava markkina-asema monilla alueilla, mukaan lukien polyuretaaniraaka-aineiden tuotanto ja kosmetiikan raaka-aineiden valmistus. Yrityksellä on vahva innovaatiokyky, ja se kehittää jatkuvasti uusia tuotteita vastaamaan asiakkaidensa vaatimuksia. Tuotevalikoimaan kuuluu myös paljon ympäristöystävällisiä tuotteita, kuten rauta(III)-kloridiliuoksia, joita käytetään jätevedenpuhdistuksessa. Yritys on erikoistunut myös sellaisten tuotteiden kehittämiseen, jotka täyttävät kestävyyttä ja ympäristönsuojelua koskevat kasvavat vaatimukset, kuten biohajoavat polyuretaanit. Vaikka markkinaolosuhteet ovat haastavia, PCC Rokita SA pystyy lisäämään tuotantoaan ja kasvattamaan tulojaan jatkuvasti. Yrityksellä on hyvin varustettu tuotantolaitos huippuluokan teknologialla ja vahva tutkimus- ja kehitystiimi. Yritys on ylpeä vahvasta sosiaalisesta vastuusta ja panostuksestaan paikallisyhteisön kehittämiseen. PCC Rokita SA työllistää yli 1 000 ihmistä ja tukee useita hyväntekeväisyysaloitteita ja -hankkeita alueella. Kaiken kaikkiaan PCC Rokita SA on johtava kansainvälinen kemianalan yritys, joka erottuu laajalla tuotevalikoimallaan, vahvalla innovaatiokyvyllään ja sitoutumisellaan ympäristönsuojeluun ja kestävyyteen. Yritys on tietoinen vastuustaan työntekijöitään, asiakkaitaan ja yhteisöä kohtaan, ja se työskentelee jatkuvasti vahvistaakseen asemaansa yhtenä Euroopan johtavista kemiantuotteiden toimittajista. PCC Rokita on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset PCC Rokita osakkeesta

Yhtiön PCC Rokita Operatiivinen kassavirta per osake on 13,63 PLN vuonna 2025.

Operatiivinen kassavirta per osake yhtiöstä PCC Rokita muuttui arvosta 13,79 PLN arvoon 13,63 PLN, mikä edustaa −1,17 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Operatiivinen kassavirta per osake PCC Rokita:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Operatiivinen rahavirtaa per osake mittaa kunkin liikkeessä olevan osakkeen tuottamaa operatiivista rahavirtaa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kassavirta — PCC Rokita

Kaikki tunnusluvut — PCC Rokita