PAR Technology

PAR Technology CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä PAR Technology (PAR) 4.11.2026 päivämäärällä on −2,50 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −2,58 % — muutos −3,36 % (korkeampi).

CROIC

−2,50 %

YoY

−3,36%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä PAR Technology on 2025 −2,50 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä PAR Technology oli 2024 −2,58 % . Se laskee −3,36% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

PAR Technology CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
−21,75 USD
1.1.2019
−16,68 USD
1.1.2020
−7,30 USD
1.1.2021
−7,58 USD
1.1.2022
−6,63 USD
1.1.2023
−3,86 USD
1.1.2024
−2,58 USD
1.1.2025
−2,50 USD
PAR Technology CROIC historia
VUOSICROICYoY
−2,50 %−3,36%
−2,58 %−33,10%
−3,86 %−41,78%
−6,63 %−12,48%
−7,58 %+3,73%
−7,30 %−56,21%
−16,68 %−23,31%
−21,75 %+221,34%
−6,77 %−162,80%
10,78 %−333,98%
−4,61 %−220,14%
3,83 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

PAR Technology Osakeanalyysi

Mitä PAR Technology tekee? PAR Technology Corp. tuottaa tuloja ravintola- ja vähittäiskauppasegmentistään, joka tarjoaa teknologia-alustoja yritysraoittimille, franchising-kumppaneille ja myymälöille nopean ruokailun, nopean rentoutumisen ja pöytäpalvelun kategorioissa. Hallinnon segmentti tarjoaa teknistä asiantuntijuutta ja edistyneitä ohjelmistoratkaisuja puolustusministeriölle, tiedusteluyhteisölle ja liittovaltion virastoille, mukaan lukien ISR-ratkaisut, tehtäväjärjestelmien käyttö- ja ylläpitopalvelut sekä maantieteellisen tiedon ohjelmistotuotteet. Nämä tarjoukset kohdistuvat tiettyihin toimialakohderyhmiin räätälöityjen teknologiatarpeiden mukaisesti. Yritys palvelee yritysraoittimia, franchising-kumppaneita ja ravintolamyymälöitä majoitusalan parissa ravintola- ja vähittäiskauppasegmentinsä kautta, kun taas hallinnon segmentti tarjoaa erikoistuneita sopimusratkaisuja puolustus- ja tiedusteluviranomaisille. Tulovirrat tulevat molemmista segmenteistä ilman lisäkolmansien osapuolten kumppanuuksia tai ulkoista brändäystä. PAR Technology Corp. keskittyy tarjoamaan ohjelmisto- ja laitetukipalveluja majoitusalan parissa, jossa ravintola- ja vähittäiskauppasegmentti kohdistaa palvelunsa ravintolaketjuille ja hallinnon segmentti täyttää liittovaltion virastojen vaatimukset kriittisille tehtäväjärjestelmille ja maantieteellisten data-ratkaisuille. PAR Technology on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset PAR Technology osakkeesta

Yhtiön PAR Technology Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on −2,50 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä PAR Technology muuttui arvosta −2,58 % arvoon −2,50 %, mikä edustaa −3,36 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) PAR Technology:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n PAR Technology alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — PAR Technology

Kaikki tunnusluvut — PAR Technology