PA Resources Bhd

PA Resources Bhd EBITDA

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä PA Resources Bhd (PA.KL) 4.11.2026 päivämäärällä on 39,75 M MYR. Edellisenä vuonna EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) oli 54,57 M MYR — muutos −27,15 % (matalampi).

EBITDA

39,75 MMYR

YoY

−27,15%

Viimeksi päivitetty:

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä PA Resources Bhd on 2025 39,75 M MYR. EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä PA Resources Bhd oli 2024 54,57 M MYR. Se laskee −27,15% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

PA Resources Bhd EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBITDA
Päivämäärä
EBITDA
1.1.2018
−16,05 M MYR
1.1.2019
6,14 M MYR
1.1.2020
10,49 M MYR
1.1.2021
25,02 M MYR
1.1.2022
38,41 M MYR
1.1.2023
44,80 M MYR
1.1.2024
54,57 M MYR
1.1.2025
39,75 M MYR
PA Resources Bhd EBITDA historia
VUOSIEBITDAYoY
39,75 MMYR−27,15%
54,57 MMYR+21,82%
44,80 MMYR+16,62%
38,41 MMYR+53,51%
25,02 MMYR+138,53%
10,49 MMYR+70,78%
6,14 MMYR−138,28%
−16,05 MMYR+47,17%
−10,90 MMYR+102,39%
−5,39 MMYR+1 557,54%
−325 000,00MYR−97,52%
−13,10 MMYR—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

PA Resources Bhd Osakeanalyysi

Mitä PA Resources Bhd tekee? P.A.Resources Bhd tuottaa liikevaihtoa kuuden keskeisen liiketoimintasegmentin kautta. Profiilien valssausta ja valmistusta käsittelevä segmentti tuottaa alumiiniprofiileja arkkitehtonisiin ja elektroniikan sovelluksiin, kun taas Alumiinitahkojen ja työstöpalveluiden segmentti vaalentelee yleiskäyttöisiä standardialumiinitahkoja. Rakennussegmentti hoitaa rakennushankkeita, ja Uusiutuva energia -segmentti keskittyy aurinkoenergian tuotantolaitteisiin. Rahanlainausten segmentti rahoittaa aurinkolaitteita ostavia asiakkaita, kohdentaen toimintansa pääasiassa yksityishenkilöihin. Tytäryhtiöt kuten P.A. Extrusion (M) Sdn. Bhd. ja Dominasi Reka Sdn. Bhd. tukevat näitä toimintoja. Tulovirrat koostuvat alumiinin valssauspalveluista, alumiinitahkojen myynnistä, rakennushankkeiden sopimuksista, aurinkolaitteiden asennuksista sekä aurinkoasiakkaiden rahoituksesta. Yritys palvelee yksityishenkilöitä rahanlainausten segmentissä sekä useita asiakkaita rakennus- ja uusiutuvan energian sektoreilla. Keskeisiä tuotteita ovat alumiiniprofiilit, tahkot ja aurinkoenergian tuotantojärjestelmät. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu integroituihin operaatioihin valmistuksen, rakentamisen ja uusiutuvan energian välillä. Tarjoamalla kokonaisvaltaisia ratkaisuja materiaalien tuotannosta asennukseen ja rahoitukseen se luo lisäarvoa asiakkaille, jotka hakevat alumiiniratkaisuja ja aurinkoenergian käyttöönottoa. Muut segmentit hallinnoivat ydintoimintaa täydentäviä ei-ydintoimintoja. PA Resources Bhd on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset PA Resources Bhd osakkeesta

Yhtiön PA Resources Bhd EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) on 39,75 M MYR vuonna 2025.

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä PA Resources Bhd muuttui arvosta 54,57 M MYR arvoon 39,75 M MYR, mikä edustaa −27,15 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) PA Resources Bhd:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBITDA mittaa operatiivista suorituskykyä ennen rahoitusrakenteen, veroympäristön ja muiden kuin käteispoisto-osuuksien vaikutusta.

EBITDA = EBIT + Poistot

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n MYR on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n PA Resources Bhd historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — PA Resources Bhd

Kaikki tunnusluvut — PA Resources Bhd