P2 Solar

P2 Solar EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä P2 Solar (PTOS) 3.11.2026 päivämäärällä on 16,08 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli 10,11 % — muutos 59,13 % (korkeampi).

EBIT-kasvu

16,08 %

YoY

59,13%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä P2 Solar on 2026 16,08 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä P2 Solar oli 2025 10,11 % . Se laskee 59,13% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

P2 Solar EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2019
136,66 USD
1.1.2020
−139,27 USD
1.1.2021
−40,02 USD
1.1.2022
−2,79 USD
1.1.2023
5,07 USD
1.1.2024
−29,90 USD
1.1.2025
10,11 USD
1.1.2026
16,08 USD
P2 Solar EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
16,08 %+59,13%
10,11 %−133,80%
−29,90 %−689,55%
5,07 %−281,47%
−2,79 %−93,02%
−40,02 %−71,26%
−139,27 %−201,91%
136,66 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

P2 Solar Osakeanalyysi

Mitä P2 Solar tekee? P2 Solar Inc on kanadalainen uusiutuvan energian erikoisalaan keskittyvä yritys. Yritys perustettiin vuonna 2005, ja sen kotipaikka on Surrey Brittiläisessä Kolumbiassa. P2 Solarin historia alkoi, kun yritys päätti tuottaa energiaa ympäristöystävällisellä tavalla. Yritys kehitti teknologian, joka mahdollistaa auringonenergian muuntamisen sähköksi fotovoltaisten moduulien avulla. Idea osoittautui menestyksekkääksi ja edisti yrityksen nopeaa kasvua. P2 Solarin liiketoimintamalli keskittyy ensisijaisesti aurinkolaitosten kehittämiseen ja myyntiin. Yrityksen tavoitteena on pitkällä aikavälillä vähentää fossiilisten polttoaineiden kulutusta ja pienentää riippuvuutta tuonnista. P2 Solar tarjoaa tuotteitaan eri sektoreille, mukaan lukien aurinkojärjestelmien suunnittelu ja asennus yksityis- ja yrityskäyttöön sekä uusiutuvaan energiaan liittyvien hankkeiden kehittäminen. P2 Solar tarjoaa laajan valikoiman tuotteita vastaakseen asiakkaidensa moninaisiin tarpeisiin. Näihin kuuluvat fotovoltaiset moduulit, akkujärjestelmät, invertterit ja valvontajärjestelmät. Yritys kiinnittää suurta huomiota tuotteidensa laatuun ja luotettavuuteen sekä tekee tiivistä yhteistyötä kumppaneidensa kanssa kehittääkseen parhaat ratkaisut. Yksi P2 Solarin pätevyysalueista on aurinkojärjestelmien suunnittelu ja asennus. Yrityksellä on laaja kokemus, ja se voi tarjota asennuksia erilaisiin sovelluksiin. P2 Solar pyrkii varmistamaan järjestelmien tehokkuuden lisäksi räätälöimään niiden suunnittelun asiakkaan tarpeiden mukaiseksi. Toinen tärkeä alue P2 Solarille on uusiutuvaan energiaan liittyvien hankkeiden kehittäminen. Yritys tekee tiivistä yhteistyötä sijoittajien ja hallitusten kanssa rahoittaakseen ja suunnitellakseen hankkeita. P2 Solar on erikoistunut ensisijaisesti aurinkoenergiaan ja osallistuu aktiivisesti suurten hankkeiden kehittämiseen. Kaiken kaikkiaan P2 Solar on onnistuneesti vakiinnuttanut asemansa uusiutuvan energian toimittajana ja kasvanut globaaliksi yritykseksi. Yritys kiinnittää suurta huomiota kestävään ja ympäristöystävälliseen energiantuotantoon ja pyrkii pitkällä aikavälillä vähentämään globaalia energiankulutusta. P2 Solar on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset P2 Solar osakkeesta

Yhtiön P2 Solar Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on 16,08 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu P2 Solar:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n P2 Solar historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — P2 Solar

Kaikki tunnusluvut — P2 Solar