ORT Technologies

ORT Technologies Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä ORT Technologies (ORTC.TA) 2.11.2026 päivämäärällä on −1,05. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli −2,37 — muutos −55,49 % (korkeampi).

Termiini P/E

−1,05

YoY

−55,49%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä ORT Technologies on 2024 −1,05 . Forward P/E -suhde yhtiöstä ORT Technologies oli 2023 −2,37 . Se laskee −55,49% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

ORT Technologies Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2017
0,20 ILS
1.1.2018
1,96 ILS
1.1.2019
−6,95 ILS
1.1.2020
4,84 ILS
1.1.2021
−16,03 ILS
1.1.2022
7,73 ILS
1.1.2023
−2,37 ILS
1.1.2024
−1,05 ILS
ORT Technologies Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
−1,05−55,49%
−2,37−130,62%
7,73−148,19%
−16,03−431,37%
4,84−169,56%
−6,95−454,36%
1,96+887,31%
0,20−106,50%
−3,06−232,27%
2,31−194,00%
−2,46—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

ORT Technologies Osakeanalyysi

Mitä ORT Technologies tekee? ORT Technologies Ltd tarjoaa kehitys- ja kasvuratkaisuja teknologiayrityksille tytäryhtiöidensä kautta. Yrityksen tytäryhtiöt kehittävät ja markkinoivat automaattisia polttoaineen täyttöjärjestelmiä, kaasunhallinnan tietokoneistettuja automaatiojärjestelmiä sekä huoltoasemien hallintajärjestelmiä. Ne tarjoavat myös laite- ja ohjelmistojärjestelmiä huoltoasemien convenience-store-myymälöiden hallintaan sekä maksupäätejärjestelmiä, jotka perustuvat ajoneuvojen automaattiseen tunnistamiseen. Näitä tuotteita myydään teknologiayrityksille, jotka pyrkivät parantamaan toiminnallista tehokkuuttaan ja palvelutarjontaansa. Yrityksen teknologiaratkaisut kohdistuvat segmentteihin, kuten huoltoasemien operaattoreihin, convenience-store-myymälöiden johtajiin ja maksujärjestelmätoimittajiin. Tytäryhtiöt kehittävät ja valmistavat tuotteita, jotka tehostavat polttoaineen täyttöä, asemien hallintaa ja vähittäispalveluita huoltoasemilla. Yrityksen fokus huoltoasemaympäristöjen integroiduissa järjestelmissä lisää kysyntää energia- ja vähittäiskauppasektorin asiakkaiden keskuudessa. ORT Technologies Ltd:n liikevaihto tulee sen teknologiatuotteiden myynnistä teknologiayrityksille. Tytäryhtiöiden tarjousvalikoimaan kuuluu sekä laite- että ohjelmistokomponentteja, ja vahva painopiste on automaatiossa ja tunnistusteknologioissa. Nämä ratkaisut on suunniteltu parantamaan tehokkuutta polttoaineenhallinnassa, asematoiminnoissa ja vähittäispalveluissa huoltoasemilla. ORT Technologies on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset ORT Technologies osakkeesta

Yhtiön ORT Technologies Forward P/E -suhde on −1,05 vuonna 2024.

Forward P/E -suhde yhtiöstä ORT Technologies muuttui arvosta −2,37 arvoon −1,05, mikä edustaa −55,49 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde ORT Technologies:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n ORT Technologies alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — ORT Technologies

Kaikki tunnusluvut — ORT Technologies