Nuscale Power

Nuscale Power ROIC

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Nuscale Power (SMR) 3.11.2026 päivämäärällä on −30,44 %. Edellisenä vuonna Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) oli −22,08 % — muutos 37,85 % (matalampi).

ROIC

−30,44 %

YoY

37,85%

Viimeksi päivitetty:

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Nuscale Power on 2025 −30,44 % . Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Nuscale Power oli 2024 −22,08 % . Se laskee 37,85% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Nuscale Power ROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROIC
Päivämäärä
ROIC
1.1.2019
−142,62 USD
1.1.2020
−1 856,48 USD
1.1.2021
−127,70 USD
1.1.2022
−49,76 USD
1.1.2023
−62,45 USD
1.1.2024
−22,08 USD
1.1.2025
−30,44 USD
Nuscale Power ROIC historia
VUOSIROICYoY
−30,44 %+37,85%
−22,08 %−64,64%
−62,45 %+25,49%
−49,76 %−61,03%
−127,70 %−93,12%
−1 856,48 %+1 201,71%
−142,62 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Nuscale Power Osakeanalyysi

Mitä Nuscale Power tekee? NuScale Power Corp. tuottaa tuloja kaupallistamalla modulaarisia ydinvoimalaitoksia sen patenttisuojan alaisen suunnittelun perusteella. Yritys myy VOYGR SMR -laitoksia, jotka hyödyntävät NuScale Power Module -yksikköä, joka on pieni painevesireaktori ja tuottaa 77 MWe tehoa per yksikkö. Asiakkaat ostavat näitä laitoksia sähköntuotantoon, kaukolämpöön, suolaveden desalinointiin ja vetytuotantoon, ja konfiguraatiot vaihtelevat yhdestä kahteentoista moduuliin. VOYGR-4-, VOYGR-6- ja VOYGR-12-mallit tarjoavat skaalautuvia ratkaisuja jopa 924 MWe:n teholla vastaten monipuolisiin globaaleihin energiantarpeisiin. Yritys kohdistaa toimintansa kaupallisiin ja teollisiin asiakkaisiin, jotka tarvitsevat luotettavaa ja skaalattavaa ydinenergiaa. Sen tuotteet palvelevat sovelluksia kuten kaukolämpöä ja prosessilämpöä, ja VOYGR-12 on suunniteltu laajamittaiseen käyttöönottoon. Yrityksen modulaarinen lähestymistapa mahdollistaa asiakkaille pienempien asennusten aloittamisen ja laajentamisen kysynnän kasvaessa, varmistaen joustavuuden energiaratkaisuissa. Jokainen laitoksen konfiguraatio räätälöidään vastaamaan tiettyjä asiakasvaatimuksia useilla eri sektoreilla. NuScale Power Corp. keskittyy toimittamaan avaimet käteen -periaatteella toimivat ydinvoimalaitossuunnitelmat sen sijaan, että se operoisii laitoksia. Yrityksen tulomalli perustuu näiden suunnitelmien ja niihin liittyvän teknologian myyntiin kansainvälisille asiakkaille. Tarjoamalla skaalautuvia laitosten kokoja se vastaa vaihteleviin energiantarpeisiin pienistä yhteisöistä suurten teollisuuskompleksien tarpeisiin, varmistaen laajan markkina-attraktiivisuuden ilman suoraa operatiivista osallistumista. Nuscale Power on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Nuscale Power osakkeesta

Yhtiön Nuscale Power Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) on −30,44 % vuonna 2025.

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Nuscale Power muuttui arvosta −22,08 % arvoon −30,44 %, mikä edustaa 37,85 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) Nuscale Power:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROIC mittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää sijoitettua pääomaansa voittojen tuottamiseen. ROIC, joka ylittää pääoman kustannukset, luo osakkeenomistajille arvoa.

ROIC = NOPAT / Sijoitettu pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n Nuscale Power alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Nuscale Power

Kaikki tunnusluvut — Nuscale Power