Novoray

Novoray EBITDA

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Novoray (688300.SS) 17.10.2026 päivämäärällä on 335,48 M CNY. Edellisenä vuonna EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) oli 293,57 M CNY — muutos 14,28 % (korkeampi).

EBITDA

335,48 MCNY

YoY

14,28%

Viimeksi päivitetty:

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Novoray on 2025 335,48 M CNY. EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Novoray oli 2024 293,57 M CNY. Se laskee 14,28% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Novoray EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBITDA
Päivämäärä
EBITDA
1.1.2018
69,29 M CNY
1.1.2019
87,10 M CNY
1.1.2020
126,00 M CNY
1.1.2021
200,23 M CNY
1.1.2022
197,93 M CNY
1.1.2023
202,35 M CNY
1.1.2024
293,57 M CNY
1.1.2025
335,48 M CNY
Novoray EBITDA historia
VUOSIEBITDAYoY
335,48 MCNY+14,28%
293,57 MCNY+45,08%
202,35 MCNY+2,23%
197,93 MCNY−1,15%
200,23 MCNY+58,91%
126,00 MCNY+44,66%
87,10 MCNY+25,69%
69,29 MCNY+42,47%
48,64 MCNY+51,60%
32,08 MCNY+69,06%
18,98 MCNY+6,21%
17,87 MCNY—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Novoray Osakeanalyysi

Mitä Novoray tekee? Novoray Corp, listed on the Shanghai Stock Exchange under ticker 688300.SS, is a Chinese company headquartered in Lianyungang, Jiangsu. The company operates within the Materials sector, specifically in the Chemicals industry. Novoray Corp focuses on the research and development, production, and sale of silica powder materials. It has a workforce of 455 employees. The company completed its initial public offering (IPO) on November 15, 2019. Its product portfolio includes micron-level and sub-micron-level angular powders, micron-level spherical inorganic powders produced via flame fusion, sub-micron-level spherical particles manufactured using high-temperature oxidation and liquid phase methods, various ultrafine particles with surface treatments, functional particles created through multiple processes, and slurry products designed to address particle dispersion challenges. These materials are primarily utilized in epoxy molding compounds (EMC), liquid molding compounds (LMC), and underfill materials for semiconductor packaging, as well as in copper clad laminates (CCL) for electronic circuits, laminated adhesive films, thermal interface materials (TIM), thermal conductive adhesives for new energy vehicle battery modules, and structural adhesives for solar photovoltaic cells. The company's website is www.novoray.com, providing further information about its operations and offerings. Novoray on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Novoray osakkeesta

Yhtiön Novoray EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) on 335,48 M CNY vuonna 2025.

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Novoray muuttui arvosta 293,57 M CNY arvoon 335,48 M CNY, mikä edustaa 14,28 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) Novoray:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBITDA mittaa operatiivista suorituskykyä ennen rahoitusrakenteen, veroympäristön ja muiden kuin käteispoisto-osuuksien vaikutusta.

EBITDA = EBIT + Poistot

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n CNY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n Novoray historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Novoray

Kaikki tunnusluvut — Novoray