Novatti Group

Novatti Group CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Novatti Group (NOV.AX) 17.10.2026 päivämäärällä on −41,79 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −1 030,97 % — muutos −95,95 % (korkeampi).

CROIC

−41,79 %

YoY

−95,95%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Novatti Group on 2026 −41,79 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Novatti Group oli 2025 −1 030,97 % . Se laskee −95,95% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Novatti Group CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
−39,61 AUD
1.1.2020
−31,81 AUD
1.1.2021
−41,38 AUD
1.1.2022
−34,82 AUD
1.1.2023
4,03 AUD
1.1.2024
1 166,23 AUD
1.1.2025
−1 030,97 AUD
1.1.2026
−41,79 AUD
Novatti Group CROIC historia
VUOSICROICYoY
−41,79 %−95,95%
−1 030,97 %−188,40%
1 166,23 %+28 859,70%
4,03 %−111,56%
−34,82 %−15,85%
−41,38 %+30,07%
−31,81 %−19,67%
−39,61 %+6,00%
−37,36 %−83,36%
−224,51 %+256,96%
−62,89 %+932,83%
−6,09 %−90,95%
−67,28 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Novatti Group Osakeanalyysi

Mitä Novatti Group tekee? Novatti Group Ltd, headquartered in Melbourne, Australia, operates in the Information Technology sector. The company provides software technology and systems integration services through multiple segments: Technology develops mobile and payment solutions via the Novatti Platform; Business Automation streamlines processes like billing and collections; Alternative Payments offers prepaid cash vouchers; Banking Services targets Australian migrants with tailored financial products; Issuing focuses on reloadable prepaid cards for students; ATX Payments serves Malaysia's established payments network; and Acquiring supports online e-commerce transactions. Novatti Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Novatti Group osakkeesta

Yhtiön Novatti Group Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on −41,79 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Novatti Group muuttui arvosta −1 030,97 % arvoon −41,79 %, mikä edustaa −95,95 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Novatti Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Novatti Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Novatti Group

Kaikki tunnusluvut — Novatti Group