Nocil

Nocil EV/FCF

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Nocil (NOCIL.NS) 17.10.2026 päivämäärällä on 24,06. Edellisenä vuonna EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) oli −22,70 — muutos −205,99 % (korkeampi).

EV/FCF

24,06

YoY

−205,99%

Viimeksi päivitetty:

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Nocil on 2026 24,06 . EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Nocil oli 2025 −22,70 . Se laskee −205,99% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Nocil EV/FCF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EV/FCF
Päivämäärä
EV/FCF
1.1.2019
−31,87 INR
1.1.2020
−5 291,01 INR
1.1.2021
35,28 INR
1.1.2022
−36,73 INR
1.1.2023
8,90 INR
1.1.2024
12,65 INR
1.1.2025
−22,70 INR
1.1.2026
24,06 INR
Nocil EV/FCF historia
VUOSIEV/FCFYoY
24,06−205,99%
−22,70−279,48%
12,65+42,14%
8,90−124,22%
−36,73−204,11%
35,28−100,67%
−5 291,01+16 502,51%
−31,87−173,67%
43,26+138,32%
18,15+15,03%
15,78−87,12%
122,54−23,27%
159,71—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Nocil Osakeanalyysi

Mitä Nocil tekee? Nocil Ltd, listed on the National Stock Exchange of India with ticker NOCIL.NS and ISIN INE163A01018, is a company based in Mumbai, India. It operates within the Materials sector, specifically in the Chemicals industry. The company has 675 employees and went public through an IPO on November 3, 1994. Nocil Ltd specializes in manufacturing and trading organic chemicals, with a particular focus on rubber chemicals for the tire and rubber product manufacturing industry. Its product portfolio includes solutions for pre-vulcanization inhibition, post-vulcanization stabilization, and latex-based applications. The company also provides products that enhance the thermal stability of cross-links in rubber products. Nocil Ltd markets its products under several brand names, including PILFLEX anti-degradants, PILNOX antioxidants, PILCURE accelerators, a post-vulcanization stabilizer, and PILGARD pre-vulcanization inhibitor. Specific product examples include PILFLEX 13, PILNOX TDQ, PILNOX TDQ (HP), PILNOX SP, PILCURE MBT, PILCURE MBTS, PILCURE ZMBT, PILCURE F, PILCURE CBS, PILCURE NS, PILCURE MOR, PILCURE TMT, PILCURE ZDC, PILCURE ZDBC, PILCURE SDBC, PILCURE ZBZDC, PILGARD PVI, and PILCURE DHTS. The company has a subsidiary, PIL Chemicals Ltd., which is involved in the processing of rubber chemical products. Nocil Ltd's website is https://www.nocil.com/. Nocil on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Nocil osakkeesta

Yhtiön Nocil EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) on 24,06 vuonna 2026.

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Nocil muuttui arvosta −22,70 arvoon 24,06, mikä edustaa −205,99 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) Nocil:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EV/FCF-suhde mittaa yrityksen arvoa suhteessa vapaaseen kassavirtaan. Se heijastaa yrityksen todellista kassantuottokykyä.

Arvioidakseen EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n Nocil alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Nocil

Kaikki tunnusluvut — Nocil