Nichicon

Nichicon EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Nichicon (6996.T) 4.11.2026 päivämäärällä on 21,08 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli −42,63 % — muutos −149,46 % (korkeampi).

EBIT-kasvu

21,08 %

YoY

−149,46%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Nichicon on 2026 21,08 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Nichicon oli 2025 −42,63 % . Se laskee −149,46% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Nichicon EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2019
−11,68 JPY
1.1.2020
−53,43 JPY
1.1.2021
−42,17 JPY
1.1.2022
336,02 JPY
1.1.2023
97,25 JPY
1.1.2024
−29,76 JPY
1.1.2025
−42,63 JPY
1.1.2026
21,08 JPY
Nichicon EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
21,08 %−149,46%
−42,63 %+43,24%
−29,76 %−130,61%
97,25 %−71,06%
336,02 %−896,77%
−42,17 %−21,07%
−53,43 %+357,44%
−11,68 %−111,09%
105,30 %−386,03%
−36,81 %−258,41%
23,24 %−389,81%
−8,02 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Nichicon Osakeanalyysi

Mitä Nichicon tekee? Nichicon Corp. tuottaa tuloja kondensaattorien ja niihin liittyvien tuotteiden kehittämisestä, valmistuksesta ja myynnistä. Yritys valmistaa alumiinielkylyttikondensaattoreita, kalvokondensaattoreita ja positiivisen lämpötilakerroimen termistoreita elektroniikkalaitteisiin sekä sähkökäyttöön tarkoitettuja kondensaattoreita, mukaan lukien pikalatureihin, julkisiin ja teollisiin virtalähteisiin, kiihdyttimien virtalähteisiin ja dynaamisiin jännitteenpalauttimiin. Se tarjoaa myös piirituotteita, kuten kytkentävirtalähteitä ja toiminnallisia moduuleita, sekä raaka-aineita. Nichicon myy näitä tuotteita kotimaisille ja ulkomaisille valmistajille, yrityksille ja viranomaishyödyntäen valmistuskapasiteettiaan ja tuotevalikoimaansa palveleakseen monia teollisuuden sovelluksia. Yrityksen pääasiakkaita ovat elektroniikkalaitteiden valmistajat, virtalähteiden toimittajat ja teollisuuslaitteiden valmistajat. Nichiconin tuotevalikoima kohdistuu sektoreille, jotka tarvitsevat luotettavia sähkösosia, kuten kulutuselektroniikkaan, teollisuuskoneisiin ja energiateknologiaan. Toimitettuaan kondensaattoreita ja piiriratkaisuja Nichicon tukee asiakkaidensa toiminnallisia tarpeita useilla aloilla, varmistaen vakaan kysynnän sen erikoiskomponenteille. Nichicon Corp. keskittyy valmistukseen ja jakeluun, eikä mainita lisätulojen lähteitä, kuten lisenssointia tai palveluita. Sen myynti perustuu suoroihin B2B-transaktioihin teollisten asiakkaiden kanssa, korostaen kondensaattoreiden teknisiä spesifikaatioita ja luotettavuutta. Yrityksen tuotevalikoima palvelee sekä standardi- että erikoissovelluksia, säilyttäen vankan markkina-aseman kondensaattoriteollisuudessa. Nichicon on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Nichicon osakkeesta

Yhtiön Nichicon Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on 21,08 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu Nichicon:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n Nichicon historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Nichicon

Kaikki tunnusluvut — Nichicon