Nextcom

Nextcom FCF-tuotto

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Nextcom (NXTM.TA) 2.11.2026 päivämäärällä on 14,77 %. Edellisenä vuonna Vapaan kassavirran tuotto oli 43,61 % — muutos −66,14 % (matalampi).

FCF-tuotto

14,77 %

YoY

−66,14%

Viimeksi päivitetty:

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Nextcom on 2024 14,77 % . Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Nextcom oli 2023 43,61 % . Se laskee −66,14% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Nextcom FCF-tuotto historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

FCF-tuotto
Päivämäärä
FCF-tuotto
1.1.2017
−0,37 ILS
1.1.2018
2,08 ILS
1.1.2019
5,51 ILS
1.1.2020
20,46 ILS
1.1.2021
−10,38 ILS
1.1.2022
−12,57 ILS
1.1.2023
43,61 ILS
1.1.2024
14,77 ILS
Nextcom FCF-tuotto historia
VUOSIFCF-tuottoYoY
14,77 %−66,14%
43,61 %−446,91%
−12,57 %+21,09%
−10,38 %−150,75%
20,46 %+271,45%
5,51 %+164,75%
2,08 %−662,06%
−0,37 %−91,36%
−4,28 %+33,56%
−3,21 %−117,97%
17,85 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Nextcom Osakeanalyysi

Mitä Nextcom tekee? Nextcom Ltd. tuottaa tuloja rakentamalla ja ylläpitämällä viestintäinfrastruktuuria, mukaan lukien kiinteät linjat, maanalaiset verkot sekä langattomat verkot kiinteille ja matkaviestinoperaattoreille. Yritys tarjoaa data-, ääni- ja videopalveluja viestintäratkaisujensa kautta, kun taas Bintech Management Establishment and Initiatives Ltd. tarjoaa matkapuhelinoperaattoreille paikkarakennus-, verkkorakennus- ja järjestelmänhuoltopalveluita. Directcom toimii yrityksen tuontiosastona, toimittaen kaikki tarvittavat materiaalit ja laitteet yrityksen toimintaan. Bintech Management Establishment and Initiatives Ltd. on tytäryhtiö, jonka tehtävänä on tukea matkapuhelinoperaattoreita infrastruktuurin kehittämisessä, kun taas Directcom vastaa vaadittujen materiaalien ja laitteiden hankinnasta. Nextcomin keskeiset liiketoiminta-alueet kohdistuvat viestintäoperaattoreihin ja infrastruktuurihankkeisiin Israelissa, keskittyen uusiutuvaan energiaan, turvallisuuteen ja siviili-insinööritieteisiin viestintäverkkojen ohella. Yrityksen tulonlähteet tulevat infrastruktuurihankkeista viestinnän, uusiutuvan energian, turvallisuuden ja siviili-insinööritieteiden aloilla, joissa Bintech ja Directcom pelaavat keskeisiä rooleja palveluiden toimituksessa ja toimitusketjun hallinnassa. Viestintäoperaattorit ja matkapuhelinoperaattorit ovat Nextcomin ratkaisujen ja palveluiden ensisijaisia ostajia. Nextcom on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Nextcom osakkeesta

Yhtiön Nextcom Vapaan kassavirran tuotto on 14,77 % vuonna 2024.

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Nextcom muuttui arvosta 43,61 % arvoon 14,77 %, mikä edustaa −66,14 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Vapaan kassavirran tuotto Nextcom:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Vapaan kassavirran tuotto mittaa vapaan kassavirran per osake suhteessa osakekurssiin. Se osoittaa, kuinka paljon kassaa yritys tuottaa jokaista sijoitettua euroa kohti.

Arvioidakseen Vapaan kassavirran tuotto:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vapaan kassavirran tuotto:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Vapaan kassavirran tuotto:n Nextcom alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Nextcom

Kaikki tunnusluvut — Nextcom