Nano Co

Nano Co P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Nano Co (187790.KQ) 2.11.2026 päivämäärällä on 2,87. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 3,92 — muutos −26,78 % (matalampi).

P/B

2,87

YoY

−26,78%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Nano Co on 2025 2,87 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Nano Co oli 2024 3,92 . Se laskee −26,78% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Nano Co P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2018
2,63 KRW
1.1.2019
2,43 KRW
1.1.2020
2,85 KRW
1.1.2021
3,90 KRW
1.1.2022
5,10 KRW
1.1.2023
233,54 KRW
1.1.2024
3,92 KRW
1.1.2025
2,87 KRW
Nano Co P/B historia
VUOSIP/BYoY
2,87−26,78%
3,92−98,32%
233,54+4 481,96%
5,10+30,84%
3,90+36,54%
2,85+17,24%
2,43−7,45%
2,63−23,59%
3,44−31,62%
5,03+42,29%
3,54−51,11%
7,23—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Nano Co Osakeanalyysi

Mitä Nano Co tekee? Nano Co Ltd valmistaa ja toimittaa SCR-denitrifikaatiokatalyyttejä ilman puhdistamiseen, keskittyen De-NOx SCR -katalyyteihin, joita käytetään NOx-päästöjen poistamiseen savukaasuista voimalaitoksissa, teollisissa kattiloissa, aluksissa, polttolaitoksissa, kemianlaitoksissa ja dieselautoissa. Yrityksen tuotevalikoimaan kuuluvat kennoSCR-katalyytit, jotka toimitetaan erilaisille teollisuuden aloille, jotka tarvitsevat päästönhallintaratkaisuja. Koreaan perustettu Nano Co Ltd, aiemmin tunnettu nimellä EUGENE SPECIAL PURPOSE ACQUISITION 1 CO., LTD., toimii katalyyttiteollisuudessa keskittyen pääasiassa typen oksidipäästöjen vähentämiseen tarkoitettuihin ympäristötekniikoihin. Yritys saa tuloja myymällä SCR-denitrifikaatiokatalyyttejään teollisuudenaloille, jotka tarvitsevat päästönhallintaa, kuten voimalaitokset, teollisten kattiloiden operaattorit, laivanrakentajat, polttolaitokset, kemianlaitokset ja dieselautonvalmistajat. Nämä tuotteet ovat välttämättömiä ympäristömääräysten noudattamisen kannalta, mikä tekee niistä kriittisen komponentin energia- ja valmistusalojen asiakkaille. Nano Co Ltd:n liiketoimintamalli keskittyy erikoistuneiden katalyyttiratkaisujen tarjoamiseen NOx-poistoon, kohdentaen teollisuusasiakkaita, jotka tarvitsevat täyttää ilmansaatuutta koskevat sääntelystandardit. Nano Co Ltd:n tärkeimmät asiakkaat ovat voimalaitokset, teollisten kattiloiden operaattorit, laivanrakentajat, polttolaitokset, kemianlaitokset ja dieselautonvalmistajat. Nämä segmentit edustavat keskeisiä markkinoita, joilla yrityksen katalyyttituotteita käytetään typen oksidipäästöjen torjuntaan. Yrityksen fokus kennoSCR-katalyyteissä sijoittaa sen valituksi toimittajaksi aloille, jotka hakevat tehokkaita ja vaikuttavia päästönhallintateknologioita. Nano Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Nano Co osakkeesta

Yhtiön Nano Co P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 2,87 vuonna 2025.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Nano Co muuttui arvosta 3,92 arvoon 2,87, mikä edustaa −26,78 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Nano Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Nano Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Nano Co

Kaikki tunnusluvut — Nano Co