NTC Industries

NTC Industries ROE

ROE (Return on Equity) yhtiöstä NTC Industries (526723.BO) 2.11.2026 päivämäärällä on 4,93 %. Edellisenä vuonna ROE (Return on Equity) oli 7,12 % — muutos −30,73 % (matalampi).

ROE

4,93 %

YoY

−30,73%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2024 NTC Industries:n oman pääoman tuotto (ROE) oli 4,93 %, mikä on nousua −30,73% verrattuna 7,12 % ROE:hen edellisenä vuonna.

NTC Industries ROE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROE
Päivämäärä
ROE
1.1.2017
8,70 INR
1.1.2018
8,02 INR
1.1.2019
15,98 INR
1.1.2020
7,76 INR
1.1.2021
11,34 INR
1.1.2022
10,91 INR
1.1.2023
7,12 INR
1.1.2024
4,93 INR
NTC Industries ROE historia
VUOSIROEYoY
4,93 %−30,73%
7,12 %−34,77%
10,91 %−3,74%
11,34 %+46,01%
7,76 %−51,40%
15,98 %+99,14%
8,02 %−7,78%
8,70 %+74,89%
4,97 %−29,56%
7,06 %+73,03%
4,08 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

NTC Industries Osakeanalyysi

Mitä NTC Industries tekee? NTC Industries on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROE yksityiskohtaisesti

Oman pääoman tuoton (ROE) selvittäminen yrityksessä NTC Industries

Yrityksen NTC Industries oman pääoman tuotto (ROE) on perusmittari, joka arvioi yhtiön kannattavuutta suhteessa omaan pääomaan. ROE, joka lasketaan jakamalla nettotulos osakkeenomistajien pääomalla, havainnollistaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa voittoa osakkeenomistajien sijoituksista. Korkeampi ROE tarkoittaa lisääntynyttä tehokkuutta ja kannattavuutta.

Vuosi vuodelta -vertailu

Analysoimalla NTC Industries:n ROE:n vuosittaista kehitystä voidaan seurata kannattavuuden trendejä ja taloudellista suorituskykyä. Nouseva ROE viittaa kasvavaan kannattavuuteen ja arvonluontiin osakkeenomistajille, kun taas laskeva ROE voi viitata ongelmiin voiton tuotossa tai oman pääoman hallinnassa.

Vaikutukset sijoituksiin

Yrityksen NTC Industries ROE on ratkaisevan tärkeä sijoittajille, jotka arvottavat yrityksen kannattavuutta, tehokkuutta ja sijoitusvetovoimaa. Vankka ROE osoittaa yrityksen kykyä muuttaa oman pääoman sijoituksia voitoiksi, ja lisää siten sen houkuttelevuutta potentiaalisille ja nykyisille sijoittajille.

ROE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen NTC Industries ROE:ssa voivat johtua nettovoiton, oman pääoman tai molempien vaihteluista. Näitä vaihteluita tutkitaan arvioitaessa johtamisen tehokkuutta, taloudellisia strategioita sekä niihin liittyviä riskejä ja mahdollisuuksia tukeakseen sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset NTC Industries osakkeesta

Yhtiön NTC Industries ROE (Return on Equity) on 4,93 % vuonna 2024.

ROE (Return on Equity) yhtiöstä NTC Industries muuttui arvosta 7,12 % arvoon 4,93 %, mikä edustaa −30,73 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROE (Return on Equity) NTC Industries:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROE (Return on Equity):n NTC Industries alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROE (Return on Equity):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROE (Return on Equity):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — NTC Industries

Kaikki tunnusluvut — NTC Industries