NLC India

NLC India EV/FCF

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä NLC India (NLCINDIA.NS) 3.11.2026 päivämäärällä on −13,49. Edellisenä vuonna EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) oli 35,57 — muutos −137,93 % (matalampi).

EV/FCF

−13,49

YoY

−137,93%

Viimeksi päivitetty:

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä NLC India on 2026 −13,49 . EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä NLC India oli 2025 35,57 . Se laskee −137,93% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

NLC India EV/FCF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EV/FCF
Päivämäärä
EV/FCF
1.1.2019
−12,18 INR
1.1.2020
−14,87 INR
1.1.2021
30,48 INR
1.1.2022
8,45 INR
1.1.2023
50,29 INR
1.1.2024
106,51 INR
1.1.2025
35,57 INR
1.1.2026
−13,49 INR
NLC India EV/FCF historia
VUOSIEV/FCFYoY
−13,49−137,93%
35,57−66,60%
106,51+111,79%
50,29+494,89%
8,45−72,27%
30,48−304,96%
−14,87+22,12%
−12,18−97,18%
−432,39+2 628,36%
−15,85−49,62%
−31,46−50,69%
−63,79−381,10%
22,69—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

NLC India Osakeanalyysi

Mitä NLC India tekee? NLC India Ltd tuottaa tuloja turve- ja kivihiilikaivostoiminnallaan palvellakseen sähköntuotantosektoria. Yritys kaivaa turvetta 30,1 miljoonan metristonnin vuosikapasiteetilla ja kivihiiltä 20 miljoonan metristonnin vuosikapasiteetilla toimittaen niitä omiin kivihiilivoimaloihinsa. Sen viisi turvevoimalaa, joista neljä sijaitsee Neyvelissä ja yksi Barsingsarissa, tuottavat sähköä verkkoon, kun taas uusiutuvan energian segmentti tuottaa 1 370,06 MW aurinkoenergiasta ja 51 MW tuulienergiasta. Yrityksen pääasiakkaita ovat sähkönsiirtoyhtiöt ja teollisuuden kuluttajat, jotka luottavat sen energiantuotantoon. Yritys toimii kahdella pääsegmentillä: Kaivostoiminta ja Sähköntuotanto. Kaivostoiminta keskittyy turpeen ja kivihiilen louhimiseen, kun taas sähköntuotanto hyödyntää louhitut resurssit sähkön tuottamiseen. Yrityksen tulovirrat tulevat louhitun turpeen ja kivihiilen myynnistä sen voimalaitoksille sekä sähkön myynnistä verkkoon. Asiakkaina ovat valtion sähkövirastot ja teollisuusyritykset, jotka tarvitsevat luotettavaa sähkönsyöttöä. NLC India Ltd:n tuotevalikoima sisältää turvetta, kivihiiltä ja sähköä, ja uusiutuvan energian komponentit on integroitu sen sähköntuotannon seokseen. Yrityksen kaivostoiminta tukee sen kivihiilivoimalaitoksia, mikä luo pystysuorasti integroidun liiketoimintamallin. Tuloja syntyy energiatuotteiden myynnistä, ja merkittävä osa tulee sen 3 640 MW:n kivihiilikapasiteetista ja 1 421,06 MW:n uusiutuvasta kapasiteetista, jotka palvelevat ensisijaisesti kotimaan sähköntarvetta. NLC India on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset NLC India osakkeesta

Yhtiön NLC India EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) on −13,49 vuonna 2026.

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä NLC India muuttui arvosta 35,57 arvoon −13,49, mikä edustaa −137,93 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) NLC India:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EV/FCF-suhde mittaa yrityksen arvoa suhteessa vapaaseen kassavirtaan. Se heijastaa yrityksen todellista kassantuottokykyä.

Arvioidakseen EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n NLC India alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — NLC India

Kaikki tunnusluvut — NLC India