NGS Group

NGS Group Rahoitusvelkojen osuus

Rahoitusvelan suhde yhtiöstä NGS Group (NGS.ST) 2.11.2026 päivämäärällä on 10,23 %. Edellisenä vuonna Rahoitusvelan suhde oli 13,68 % — muutos −25,22 % (matalampi).

Rahoitusvelkojen osuus

10,23 %

YoY

−25,22%

Viimeksi päivitetty:

Rahoitusvelan suhde yhtiöstä NGS Group on 2024 10,23 % . Rahoitusvelan suhde yhtiöstä NGS Group oli 2023 13,68 % . Se laskee −25,22% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

NGS Group Rahoitusvelkojen osuus historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Rahoitusvelkojen osuus
Päivämäärä
Rahoitusvelkojen osuus
1.1.2017
11,83 SEK
1.1.2018
10,37 SEK
1.1.2019
14,03 SEK
1.1.2020
6,77 SEK
1.1.2021
7,35 SEK
1.1.2022
9,96 SEK
1.1.2023
13,68 SEK
1.1.2024
10,23 SEK
NGS Group Rahoitusvelkojen osuus historia
VUOSIRahoitusvelkojen osuusYoY
10,23 %−25,22%
13,68 %+37,31%
9,96 %+35,59%
7,35 %+8,53%
6,77 %−51,71%
14,03 %+35,26%
10,37 %−12,37%
11,83 %+214,14%
3,77 %—
0,00—
0,00—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

NGS Group Osakeanalyysi

Mitä NGS Group tekee? NGS Group AB tuottaa liikevaihtoa johtohenkilöstön hankintapalveluilla, rekrytoinnilla ja sijoittelupalveluilla kolmella liiketoiminta-alueella. Koulujen sijaispalvelut -segmentti tarjoaa koulutukselle väliaikaista henkilökuntaa, kuten opettajia, lastenhoitajia, opiskelija-apulaisia, keittäjiä ja keittiöapulaisia sekä lyhyt- että pitkäaikaisiin tehtäviin. Psykiatrian segmentti vuokraa lääkäreitä ja sairaanhoitajia psykiatrisiin klinikoille, kun taas First Med -segmentti vuokraa sairaanhoitajia ja erikoisosaajia ensihoidon, geriatrian, perusterveydenhuollon ja terveydenhuollon hallinnon alueilta kuntien ja yksityisten terveydenhuollon toimijoiden käyttöön. Tytäryhtiöt kuten Hemmafronten AB, Stjarnpoolen AB, Nurse Partner Scandinavia AB ja Human Capital Group HCG AB tukevat näitä palveluja. Asiakkaana ovat esikoulut, peruskoulut, toisen asteen oppilaitokset, psykiatriset klinikat, kunnat ja yksityiset terveydenhuollon toimijat. Yritys palvelee koulutuslaitoksia ja terveydenhuollon yksikköjä toimittamalla väliaikaista ja erikoistunutta henkilöstöä. Liikevaihto koostuu sijoittelumaksuista ja vuokrasopimuksista näillä sektoreilla. Yritys toimii tytäryhtiöidensä, kuten Hemmafronten AB:n, Stjarnpoolen AB:n, Nurse Partner Scandinavia AB:n ja Human Capital Group HCG AB:n, kautta, jotka hoitavat tiettyjä rekrytointi- ja sijoittelutarpeita. Nämä tytäryhtiöt mahdollistavat NGS Group AB:n kohdistaa erilaisia markkinaosuuksia räätälöidyillä henkilöstöratkaisuilla. Yritys keskittyy tarjoamaan väliaikaista ja erikoistunutta henkilöstöpalvelua asiakkaidensa operatiivisten vaatimusten täyttämiseksi. NGS Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset NGS Group osakkeesta

Yhtiön NGS Group Rahoitusvelan suhde on 10,23 % vuonna 2024.

Rahoitusvelan suhde yhtiöstä NGS Group muuttui arvosta 13,68 % arvoon 10,23 %, mikä edustaa −25,22 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Rahoitusvelan suhde NGS Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Rahoitusvelan suhde mittaa korkoa sisältävät rahoitusvelat prosentteina kokonaisvaroista. Se erottaa rahoitusvelat kauppaveloista ja muista ei-rahoituksellisista velvoitteista.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Rahoitusvelan suhde:n NGS Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — NGS Group

Kaikki tunnusluvut — NGS Group