Muza

Muza Velat

Velat yhtiöstä Muza (MZA.WA) 16.10.2026 päivämäärällä on 18,43 M PLN. Edellisenä vuonna Velat oli 19,02 M PLN — muutos −3,12 % (matalampi).

Velat

18,43 MPLN

YoY

−3,12%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Muza:n velat olivat 18,43 M PLN, mikä on −3,12% ero verrattuna 19,02 M PLN velkoihin edellisenä vuonna.

Muza Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2018
16,94 M PLN
1.1.2019
16,34 M PLN
1.1.2020
18,87 M PLN
1.1.2021
16,22 M PLN
1.1.2022
19,95 M PLN
1.1.2023
25,83 M PLN
1.1.2024
19,02 M PLN
1.1.2025
18,43 M PLN
Muza Velat historia
VUOSIVelatYoY
18,43 MPLN−3,12%
19,02 MPLN−26,36%
25,83 MPLN+29,50%
19,95 MPLN+22,99%
16,22 MPLN−14,04%
18,87 MPLN+15,47%
16,34 MPLN−3,52%
16,94 MPLN+3,72%
16,33 MPLN−17,13%
19,70 MPLN+1,34%
19,44 MPLN+7,92%
18,02 MPLN—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Muza Osakeanalyysi

Mitä Muza tekee? Muza on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

Muza:n velvoitteiden arviointi

Muza:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä Muza:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

Muza:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Muza:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

Muza:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset Muza osakkeesta

Yhtiön Muza Velat on 18,43 M PLN vuonna 2025.

Velat yhtiöstä Muza muuttui arvosta 19,02 M PLN arvoon 18,43 M PLN, mikä edustaa −3,12 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat Muza:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n PLN on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n Muza historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Muza

Kaikki tunnusluvut — Muza