Montnets Cloud Technology Group Co

Montnets Cloud Technology Group Co ROA

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Montnets Cloud Technology Group Co (002123.SZ) 16.10.2026 päivämäärällä on −6,98 %. Edellisenä vuonna ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) oli 0,97 % — muutos −823,39 % (matalampi).

ROA

−6,98 %

YoY

−823,39%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Montnets Cloud Technology Group Co:n kokonaisvarallisuuden tuotto (ROA) oli −6,98 %, mikä on −823,39% kasvu verrattuna 0,97 % ROA:han edellisenä vuonna.

Montnets Cloud Technology Group Co ROA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROA
Päivämäärä
ROA
1.1.2018
1,18 CNY
1.1.2019
−4,67 CNY
1.1.2020
1,55 CNY
1.1.2021
−3,82 CNY
1.1.2022
−11,49 CNY
1.1.2023
−41,90 CNY
1.1.2024
0,97 CNY
1.1.2025
−6,98 CNY
Montnets Cloud Technology Group Co ROA historia
VUOSIROAYoY
−6,98 %−823,39%
0,97 %−102,30%
−41,90 %+264,75%
−11,49 %+201,03%
−3,82 %−346,45%
1,55 %−133,16%
−4,67 %−495,05%
1,18 %−66,77%
3,56 %−3,25%
3,68 %+173,81%
1,34 %−118,32%
−7,33 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Montnets Cloud Technology Group Co Osakeanalyysi

Mitä Montnets Cloud Technology Group Co tekee? Montnets Cloud Technology Group Co., Ltd., trading under the ticker symbol 002123.SZ with the ISIN CNE100000049, is a prominent entity within the Chinese information technology sector. Headquartered in Shenzhen, Guangdong Province, the company has established itself as a significant player in the technology industry since its initial public offering on March 28, 2007. As of the latest available data, the organization employs 1,130 full-time staff members who are dedicated to advancing its technological capabilities and service offerings. The core of Montnets' business revolves around the provision of internet operating support services, with a strong emphasis on cloud communication solutions. The company operates a comprehensive cloud communication service model that caters to enterprise needs through various service layers. This includes Platform-as-a-Service (PaaS) capabilities, which offer essential communication tools such as short messaging services, fifth-generation mobile network (5G) messages, and voice services. Additionally, the firm provides Software-as-a-Service (SaaS) solutions, featuring service numbers, video conferencing platforms, and Internet of Things (IoT) cloud services. On the infrastructure side, Montnets delivers Infrastructure-as-a-Service (IaaS) through its data center operations, ensuring robust support for its clients' digital transformations. Beyond its digital services, the company is also actively engaged in the design and manufacturing of energy-saving high-power power electronic equipment. This hardware division contributes to the company's diverse portfolio by producing products such as static var compensators, which are critical for efficient power management. Montnets serves a broad market scope, conducting its business activities both within the domestic Chinese market and in overseas regions. This dual-market strategy allows the company to leverage its technological expertise across different geographical boundaries, adapting to local regulatory and operational environments while maintaining a consistent focus on innovation and service quality. The company's official website, https://www.montnets.com/, serves as a primary resource for further information regarding its services and corporate developments. Through its integrated approach combining cloud services with hardware manufacturing, Montnets aims to deliver comprehensive technological solutions that meet the evolving demands of modern enterprises. Montnets Cloud Technology Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROA yksityiskohtaisesti

Ymmärtäminen Montnets Cloud Technology Group Co pääoman tuottoa (ROA)

Montnets Cloud Technology Group Co pääoman tuotto (ROA) on keskeinen indikaattori, joka mittaa yrityksen kannattavuutta suhteessa sen kokonaisvarallisuuteen. Se lasketaan jakamalla nettotulos kokonaisvarallisuudella. Korkeampi ROA osoittaa varallisuuden tehokasta käyttöä voiton tuottamiseksi ja heijastaa johtamisen tehokkuutta ja taloudellista terveyttä.

Vuosi vuodelta vertailu

Montnets Cloud Technology Group Co ROA:n vertailu vuodesta toiseen tarjoaa näkemyksiä operatiiviseen tehokkuuteen ja trendeihin yrityksen varallisuuden käytössä. Nouseva ROA osoittaa parantunutta varallisuuden tehokkuutta ja kannattavuutta, kun taas laskeva ROA voi viitata operatiivisiin tai taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat pitävät Montnets Cloud Technology Group Co ROA:ta ratkaisevana mittarina arvioitaessa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta. Korkeampi ROA tarkoittaa, että yritys käyttää varallisuuttaan tehokkaasti voiton tuottamiseen, mikä tekee siitä potentiaalisesti houkuttelevan sijoituskohteen.

ROA-vaihtelujen tulkinta

Montnets Cloud Technology Group Co ROA:n vaihtelut voidaan jäljittää nettotuloksen muutoksiin, varallisuuden hankintaan tai operatiiviseen tehokkuuteen. Näiden vaihteluiden analysointi auttaa arvioimaan yrityksen taloudellista suorituskykyä, johtamisen tehokkuutta ja strategista rahoitusasemointia.

Usein kysytyt kysymykset Montnets Cloud Technology Group Co osakkeesta

Yhtiön Montnets Cloud Technology Group Co ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) on −6,98 % vuonna 2025.

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Montnets Cloud Technology Group Co muuttui arvosta 0,97 % arvoon −6,98 %, mikä edustaa −823,39 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) Montnets Cloud Technology Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Return on Assets, jota kutsutaan myös ROA:ksi, on taloudellinen tunnusluku, jota käytetään yrityksen kannattavuuden mittaamiseen. Sitä käytetään määrittämään, kuinka tehokkaasti yritys käyttää varojaan voittojen tuottamiseen. Sitä kutsutaan myös nettotuloksen ja kokonaisvarallisuuden suhteeksi. ROA on tärkeä yrityksen yleisen taloudellisen suorituskyvyn indikaattori, koska se mittaa yrityksen kykyä tuottaa enemmän voittoa käyttämästä varallisuudesta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n Montnets Cloud Technology Group Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Montnets Cloud Technology Group Co

Kaikki tunnusluvut — Montnets Cloud Technology Group Co