Molecure

Molecure ROIC

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Molecure (MOC.WA) 5.11.2026 päivämäärällä on −16,92 %. Edellisenä vuonna Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) oli −28,28 % — muutos −40,18 % (korkeampi).

ROIC

−16,92 %

YoY

−40,18%

Viimeksi päivitetty:

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Molecure on 2025 −16,92 % . Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Molecure oli 2024 −28,28 % . Se laskee −40,18% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Molecure ROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROIC
Päivämäärä
ROIC
1.1.2018
−4,61 PLN
1.1.2019
−5,01 PLN
1.1.2020
44,62 PLN
1.1.2021
−9,27 PLN
1.1.2022
−10,19 PLN
1.1.2023
−26,25 PLN
1.1.2024
−28,28 PLN
1.1.2025
−16,92 PLN
Molecure ROIC historia
VUOSIROICYoY
−16,92 %−40,18%
−28,28 %+7,71%
−26,25 %+157,61%
−10,19 %+9,93%
−9,27 %−120,78%
44,62 %−990,17%
−5,01 %+8,67%
−4,61 %−42,98%
−8,09 %−56,60%
−18,64 %+414,30%
−3,62 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Molecure Osakeanalyysi

Mitä Molecure tekee? Molecure SA tuottaa tuloja pienimolekyylilääkkeiden löytämisestä ja kehittämisestä, jotka kohdistuvat täyttämättömiin lääketieteellisiin tarpeisiin, erityisesti syöpä- ja tulehdussairauksissa. Yritys keskittyy lääkekemian ja kliinisen esitutkimuksen biologiaan hyödyntäen tieteellisiä yhteistyökumppanuuksia edistääkseen lääkekehitysputkiensa sisältöä. Sen keskeisiä ohjelmia ovat kolme erillistä pienimolekyyliprojektia, jotka kohdistuvat kitinaaseihin (hydrolyttisiin entsyymeihin) tulehdus- ja fibroottisten sairauksien hoidossa, sekä projekti, jossa kehitetään pienimolekyylisiä immuunijärjestelmän säätelijöitä estämään kasvaimen immuunikaoa. Näiden lääkkeiden ensisijaisia ostajia ovat farmasian alat yritykset, jotka hakevat uusia lääkeehdokkaita hankittaviksi tai yhteistyöhön. Yritys toimii lääketeollisuuden alalla, ja sen liiketoimintamalli perustuu lääkkeiden löytämiseen ja kehittämiseen suoraa kaupallistamista sen sijaan. Se luottaa kumppanuuksiin ja yhteistyöhön edistääkseen putkistoaan, erityisesti niissä tautialueissa, joissa se parantaa kykyjään tieteellisten liittojen kautta. Molecure SA:n pienimolekyyliprogrammien alusta on suunniteltu vastaamaan suuriin täyttämättömiin lääketieteellisiin tarpeisiin, mikä asemoi sen avainasemaan varhaisvaiheen lääkekehityksessä tulehdus- ja fibroottisten tilojen hoidossa. Molecure SA:n tulovirrat koostuvat strategisista kumppanuuksista ja mahdollisista tulevista lisenssisopimuksista sen lääkeehdokkaiden osalta. Yrityksen painopiste kitinaaseissa ja immuunisäätelijöissä heijastaa sitoutumistaan monimutkaisten lääketieteellisten haasteiden ratkaisemiseen innovatiivisten pienimolekyyliratkaisujen avulla. Sen liiketoimintamalli korostaa yhteistyötä ja tieteellistä asiantuntijuutta sellaisten sairauksien hoitoon tarkoitettujen lääkkeiden kehittämisessä, joissa on merkittäviä hoitovajeita. Molecure on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Molecure osakkeesta

Yhtiön Molecure Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) on −16,92 % vuonna 2025.

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Molecure muuttui arvosta −28,28 % arvoon −16,92 %, mikä edustaa −40,18 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) Molecure:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROIC mittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää sijoitettua pääomaansa voittojen tuottamiseen. ROIC, joka ylittää pääoman kustannukset, luo osakkeenomistajille arvoa.

ROIC = NOPAT / Sijoitettu pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n Molecure alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Molecure

Kaikki tunnusluvut — Molecure