Mnd SAS

Mnd SAS P/B

Delisted·15.7.2024

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Mnd SAS (ALMND.PA) 2.11.2026 päivämäärällä on 2,82. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli −0,86 — muutos −425,96 % (korkeampi).

P/B

2,82

YoY

−425,96%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Mnd SAS on 2023 2,82 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Mnd SAS oli 2022 −0,86 . Se laskee −425,96% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Mnd SAS P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2016
2,67 EUR
1.1.2017
2,44 EUR
1.1.2018
2,24 EUR
1.1.2019
−2,17 EUR
1.1.2020
−1,26 EUR
1.1.2021
−1,09 EUR
1.1.2022
−0,86 EUR
1.1.2023
2,82 EUR
Mnd SAS P/B historia
VUOSIP/BYoY
2,82−425,96%
−0,86−21,08%
−1,09−13,27%
−1,26−41,88%
−2,17−197,08%
2,24−8,43%
2,44−8,69%
2,67−17,35%
3,24−9,01%
3,56—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Mnd SAS Osakeanalyysi

Mitä Mnd SAS tekee? Mnd SAS tuottaa liikevaihtoa kolmen keskeisen liiketoiminta-alueen kautta: Mountain, Cableway Urban Transport ja Process. Mountain-alue tarjoaa turvaratkaisuja, vapaa-ajan rakenteita, lumivalmistuslaitteistoja ja hiihtohissejä hiihtokeskuksille ja vuoristoinfrastruktuurille. Cableway Urban Transport -alue kehittää kaapelilla toimivia kaupunkiliikennejärjestelmiä, jotka on suunniteltu kaupunki- ja esikaupunkiympäristöihin ja joita markkinoidaan kuntien sekä liikenneviranomaisten käyttöön. Process-alue hoittaa tuotanto- ja varastointitoimintaa tukemalla yrityksen infrastruktuurikehitystä ja lajitelmaa. Kaikki tuotteet myydään suoraan vuoristokohteiden operaattoreille, kaupunkiliikennesuunnittelijoille ja kiinteistöjen ylläpitoyrityksille. Yrityksen Mountain-sektori keskittyy lumivalmistus- ja hiihtohissilaitteistoon, jotka ovat olennaisia osia hiihtokeskusten toiminnassa. Cableway Urban Transport -järjestelmiä markkinoidaan kaupungeille, jotka etsivät vähävaikutteisia kaupunkiliikkumisratkaisuja, kun taas Process-alue varmistaa komponenttien tehokkaan tuotannon ja säilytyksen. Nämä ratkaisut on räätälöity vuoristoinfrastruktuuri- ja kaupunkiliikennealojen asiakkaille, eikä liiketoimintakuvaus mainitse ulkoisia kumppaneita tai kolmannen osapuolen jakelijoita. Mnd SAS palvelee asiakkaita vuoristokohteiden alalla, kaupunkiliikenneviranomaisia sekä kiinteistöjen ylläpitoyrityksiä. Sen tuotteisiin kuuluvat turvajärjestelmät, lumivalistuslaitteet, hiihtohissit ja kaupunkien kaapeliliikennejärjestelmät. Yrityksen tulonlähteet muodostuvat näiden infrastruktuuriratkaisujen myynnistä ja asennuksista; toimitetussa kuvauksessa ei viitata tilausmalleihin, mainontaan tai datapalveluihin. Mnd SAS on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Mnd SAS osakkeesta

Yhtiön Mnd SAS P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 2,82 vuonna 2023.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Mnd SAS muuttui arvosta −0,86 arvoon 2,82, mikä edustaa −425,96 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Mnd SAS:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Mnd SAS alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Mnd SAS

Kaikki tunnusluvut — Mnd SAS