Minda Corporation

Minda Corporation Velan kasvu

Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Minda Corporation (MINDACORP.NS) 2.11.2026 päivämäärällä on −8,58 %. Edellisenä vuonna Velan vuosittainen kasvu oli 200,72 % — muutos −104,27 % (matalampi).

Velan kasvu

−8,58 %

YoY

−104,27%

Viimeksi päivitetty:

Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Minda Corporation on 2026 −8,58 % . Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Minda Corporation oli 2025 200,72 % . Se laskee −104,27% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Minda Corporation Velan kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velan kasvu
Päivämäärä
Velan kasvu
1.1.2019
−5,89 INR
1.1.2020
−8,89 INR
1.1.2021
−14,90 INR
1.1.2022
−4,10 INR
1.1.2023
40,90 INR
1.1.2024
−24,95 INR
1.1.2025
200,72 INR
1.1.2026
−8,58 INR
Minda Corporation Velan kasvu historia
VUOSIVelan kasvuYoY
−8,58 %−104,27%
200,72 %−904,59%
−24,95 %−160,99%
40,90 %−1 098,84%
−4,10 %−72,52%
−14,90 %+67,63%
−8,89 %+50,91%
−5,89 %−118,58%
31,71 %+61,56%
19,63 %−329,96%
−8,53 %−6,63%
−9,14 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Minda Corporation Osakeanalyysi

Mitä Minda Corporation tekee? Minda Corp. Ltd. tuottaa tuloa valmistamalla autoteollisuuden alkuperäisosia (OEM). Sen tuotevalikoimaan kuuluvat mekatroniikkajärjestelmät, kuten sytytyskytkimet, avaimettomat lukitusjärjestelmät ja immobilisaattori-polttoainesäiliön korkit, sekä johdinsarjat, sisustuksen muoviosat ja edistyneet teknologiat. Yhtiö valmistaa myös jälkimarkkinatuotteita, kuten kypäriä, pyyhintälappuja ja kaksipyöräisten ilmasuodattimia. Nämä tuotteet on suunnattu ajoneuvosegmenteille, kuten kaksijakoisille ja kolmipyöräisille ajoneuvoille, henkilöautoille, raskaille ajoneuvoille sekä maastokäyttöön tarkoitetuille ajoneuvoille. Yrityksen mekatroniikkaosasto keskittyy turvallisuus- ja turvajärjestelmiin, joihin kuuluvat alumiinin painevaluosat, kompressorin kotelo, vaihtovirtadynamo ja starttikoneen komponentit. Johdinsarjat ja sisustuksen muoviosat tukevat ajoneuvojen kokoonpanoprosesseja. Jälkimarkkinatarjonta kohdistuu kuluttajiin tarjoamalla kypäriä, kuituosia, pallolageriteitä ja voiteluaineita kaksipyöräisille ajoneuvoille. Kaikki tuotteet toimitetaan autoteollisuuden OEM-asiakkaille ilman suoraa vähittäismyyntiä kuluttajille. Minda Corp. Ltd. palvelee autoteollisuutta toimittamalla erikoistuneita komponentteja, jotka parantavat ajoneuvojen turvallisuutta, toiminnallisuutta ja jälkimarkkinatuken. Sen valmistustoiminta keskittyy integroitujen ratkaisujen tarjoamiseen monipuolisille ajoneuvotyypeille, kahdesta kolmeen pyörään perustuvista ajoneuvoista raskaisiin ajoneuvoihin ja maastokäyttöön tarkoitetuille ajoneuvoille, varmistaen vakiovaatimuksia OEM-asiakkailta eri segmenteissä. Minda Corporation on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Minda Corporation osakkeesta

Yhtiön Minda Corporation Velan vuosittainen kasvu on −8,58 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Velan vuosittainen kasvu Minda Corporation:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velan kasvu mittaa kokonaisvelan prosentuaalista muutosta. Nouseva velan kasvu pitäisi verrata tuottojen ja tulosten kasvuun kestävyyden arvioimiseksi.

Arvioidakseen Velan vuosittainen kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Velan vuosittainen kasvu:lle.

Velan vuosittainen kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velan vuosittainen kasvu:n Minda Corporation historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Minda Corporation

Kaikki tunnusluvut — Minda Corporation