Meter Instruments Co

Meter Instruments Co Bruttotulos

Bruttotulos yhtiöstä Meter Instruments Co (301006.SZ) 13.10.2026 päivämäärällä on 206,49 M CNY. Edellisenä vuonna Bruttotulos oli 180,50 M CNY — muutos 14,40 % (korkeampi).

Bruttotulos

206,49 MCNY

YoY

14,40%

Viimeksi päivitetty:

Bruttotulos yhtiöstä Meter Instruments Co on 2025 206,49 M CNY. Bruttotulos yhtiöstä Meter Instruments Co oli 2024 180,50 M CNY. Se laskee 14,40% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Meter Instruments Co Bruttotulos historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttotulos
Päivämäärä
Bruttotulos
1.1.2018
113,51 M CNY
1.1.2019
189,69 M CNY
1.1.2020
251,94 M CNY
1.1.2021
234,53 M CNY
1.1.2022
195,08 M CNY
1.1.2023
199,05 M CNY
1.1.2024
180,50 M CNY
1.1.2025
206,49 M CNY
Meter Instruments Co Bruttotulos historia
VUOSIBruttotulosYoY
206,49 MCNY+14,40%
180,50 MCNY−9,32%
199,05 MCNY+2,03%
195,08 MCNY−16,82%
234,53 MCNY−6,91%
251,94 MCNY+32,81%
189,69 MCNY+67,11%
113,51 MCNY+62,62%
69,80 MCNY+58,39%
44,07 MCNY—
Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

Meter Instruments Co Liikevaihto

Meter Instruments Co osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2018
188,68 M CNY
83,98 M CNY
72,74 M CNY
1.1.2019
313,90 M CNY
143,04 M CNY
125,71 M CNY
1.1.2020
420,47 M CNY
203,47 M CNY
174,28 M CNY
1.1.2021
408,63 M CNY
162,80 M CNY
140,14 M CNY
1.1.2022
358,48 M CNY
123,37 M CNY
109,14 M CNY
1.1.2023
382,02 M CNY
130,10 M CNY
112,28 M CNY
1.1.2024
358,46 M CNY
89,33 M CNY
79,20 M CNY
1.1.2025
397,57 M CNY
117,26 M CNY
92,27 M CNY

Meter Instruments Co Katteprosentit

Meter Instruments Co osakkeen marginaalit

Meter Instruments Co Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin Meter Instruments Co osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus Meter Instruments Co liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2018
60,16 %
44,51 %
38,55 %
1.1.2019
60,43 %
45,57 %
40,05 %
1.1.2020
59,92 %
48,39 %
41,45 %
1.1.2021
57,39 %
39,84 %
34,29 %
1.1.2022
54,42 %
34,42 %
30,45 %
1.1.2023
52,11 %
34,06 %
29,39 %
1.1.2024
50,35 %
24,92 %
22,10 %
1.1.2025
51,94 %
29,49 %
23,21 %

Meter Instruments Co Osakeanalyysi

Mitä Meter Instruments Co tekee? Meter Instruments Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Meter Instruments Co osakkeesta

Yhtiön Meter Instruments Co Bruttotulos on 206,49 M CNY vuonna 2025.

Bruttotulos yhtiöstä Meter Instruments Co muuttui arvosta 180,50 M CNY arvoon 206,49 M CNY, mikä edustaa 14,40 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttotulos Meter Instruments Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttotulos on liikevaihto myytyjen tuotteiden kustannuksista vähennettynä. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää resurssejaan tuotteiden tai palveluiden tuotantoon.

Bruttotulos:n CNY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Bruttotulos:n Meter Instruments Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

Tuloslaskelma — Meter Instruments Co

Kaikki tunnusluvut — Meter Instruments Co