Metalstech

Metalstech EBITDA-marginaali

EBITDA-kate yhtiöstä Metalstech (MTC.AX) 2.11.2026 päivämäärällä on −38 649,95 %. Edellisenä vuonna EBITDA-kate oli −74 632,53 % — muutos −48,21 % (korkeampi).

EBITDA-marginaali

−38 649,95 %

YoY

−48,21%

Viimeksi päivitetty:

EBITDA-kate yhtiöstä Metalstech on 2025 −38 649,95 % . EBITDA-kate yhtiöstä Metalstech oli 2024 −74 632,53 % . Se laskee −48,21% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Metalstech EBITDA-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBITDA-marginaali
Päivämäärä
EBITDA-marginaali
1.1.2018
−68,49 AUD
1.1.2019
−23 699,03 AUD
1.1.2020
−25 592,55 AUD
1.1.2021
−782 329,73 AUD
1.1.2022
−1,09 M AUD
1.1.2023
−60 325,09 AUD
1.1.2024
−74 632,53 AUD
1.1.2025
−38 649,95 AUD
Metalstech EBITDA-marginaali historia
VUOSIEBITDA-marginaaliYoY
−38 649,95 %−48,21%
−74 632,53 %+23,72%
−60 325,09 %−94,47%
−1,09 M %+39,36%
−782 329,73 %+2 956,86%
−25 592,55 %+7,99%
−23 699,03 %+34 501,67%
−68,49 %−99,56%
−15 628,46 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Metalstech Osakeanalyysi

Mitä Metalstech tekee? Metalstech Ltd. tuottaa tuloa litiumin ja muiden mineraalien tuotannosta ja kaivostoiminnasta keskittyen Slovakian Sturecin maanalaiseen kultakaivosalueeseen. Yritys kehittää Sturecin kulta-aluetta, joka sijaitsee Keski-Slovakian vulkaanisella alueella Kremnican vuoristossa ja jossa on hopea-kultaa sisältäviä epitermaalisia suonikivilöitä. Metalstech Ltd.:llä on Kremnican kaivoslupa, joka kattaa noin yhdeksän neliökilometrin alueen, ja se operoi Sturecin kultakaivosta, joka sijaitsee Kremnican ja Lúckyn välissä, 17 kilometriä Banská Bystricastan länsipuolella ja 150 kilometriä Bratislavasta koilliseen. Sturecin kulta-alueen mineralisaatio luokitellaan matalasulfidiseksi epitermaaliseksi hopea-kultavahingoksi. Metalstech Ltd. kohdistaa toimintansa globaaliin kaivos- ja mineraalituotantoon myyden litiumia ja muita mineraaleja teollisuus- ja kauppalaisille asiakkaille. Yrityksen ensisijaiset tuotevalikoimat sisältävät litiumia, kultaa ja hopeaa, jotka ovat peräisin sen Sturecin kulta-alueelta, joka on osa Keski-Slovakian vulkaanista aluetta, jossa on useita hopea- ja kultavahinkoja. Kremnican kaivosalue, joka ulottuu 9,47 neliökilometriin, tukee näiden mineraalien erottelua kansainvälisille markkinoille. Yrityksen tulovirrat johtuvat litiumin ja mineraalien myynnistä, jotka on erotettu Sturecin kultakaivoksesta, keskittyen kulta-, hopea- ja litiumvaroihin. Metalstech Ltd. operoi Keski-Slovakian vulkaanisella alueella hyödyntämällä Kremnican kaivoslupaa kehittämään ja erottamaan resursseja matalasulfidisesta epitermaalisesta hopea-kultavahingosta. Sturecin kulta-alueen sijainti Keski-Slovakian lähellä Banská Bystricaa ja Bratislavaa asettaa sen palvelemaan alueellisia ja globaaleja mineraalimarkkinoita. Metalstech on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Metalstech osakkeesta

Yhtiön Metalstech EBITDA-kate on −38 649,95 % vuonna 2025.

EBITDA-kate yhtiöstä Metalstech muuttui arvosta −74 632,53 % arvoon −38 649,95 %, mikä edustaa −48,21 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBITDA-kate Metalstech:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBITDA-kate osoittaa, kuinka suuri prosenttiosuus liikevaihdosta muuntuu EBITDAKSI. Se normalisoi poistot ja pääomarakenteen erot.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EBITDA-kate:n Metalstech alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen EBITDA-kate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EBITDA-kate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Metalstech

Kaikki tunnusluvut — Metalstech