MetaReal

MetaReal Velan kasvu

Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä MetaReal (6182.T) 5.11.2026 päivämäärällä on −10,40 %. Edellisenä vuonna Velan vuosittainen kasvu oli 15,13 % — muutos −168,71 % (matalampi).

Velan kasvu

−10,40 %

YoY

−168,71%

Viimeksi päivitetty:

Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä MetaReal on 2026 −10,40 % . Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä MetaReal oli 2025 15,13 % . Se laskee −168,71% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

MetaReal Velan kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velan kasvu
Päivämäärä
Velan kasvu
1.1.2019
−34,57 JPY
1.1.2020
81,33 JPY
1.1.2021
99,33 JPY
1.1.2022
3,58 JPY
1.1.2023
−11,03 JPY
1.1.2024
−16,15 JPY
1.1.2025
15,13 JPY
1.1.2026
−10,40 JPY
MetaReal Velan kasvu historia
VUOSIVelan kasvuYoY
−10,40 %−168,71%
15,13 %−193,67%
−16,15 %+46,44%
−11,03 %−407,94%
3,58 %−96,39%
99,33 %+22,14%
81,33 %−335,27%
−34,57 %−123,87%
144,79 %−79,64%
711,21 %−1 578,84%
−48,09 %+42,95%
−33,64 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

MetaReal Osakeanalyysi

Mitä MetaReal tekee? Metareal Corp tuottaa tuloja kolmesta ydintoimialasta. MT-segmentti tarjoaa tekoälypohjaisia konekäännöspalveluja, mukaan lukien SaaS- ja API-ratkaisut liiketoimintadokumenteille erikoistuneilla aloilla kuten lääketiede, oikeus, rahoitus ja patentit. Yritys kehittää tekoälytyyppisiä MT-järjestelmiä ja myy niitä internetin välityksellä. HT-segmentti tarjoaa ihmisten suorittamia käännös-, tulkkauksesta ja kielikoulutuspalveluita kohdistettuna asiakkaille, jotka tarvitsevat korkean tarkkuuden kielellisiä ratkaisuja. Crowdsourcing-segmentti toimittaa monikielisiä käännöksiä, ulkomaiden kenttätutkimuksia ja sovellusten lokalisaatiotestejä hyödyntämällä kaksikielisten käyttäjien verkostoja erikoistuneissa hankkeissa. Yrityksen pääasiakkaita ovat yritykset, jotka tarvitsevat asiakirjojen käännöksiä teknisillä aloilla kuten terveydenhuollossa, lakialalla ja insinööritieteissä. Asiakkaat ostavat MT-palveluja automaattiseen dokumenttikäsittelyyn ja HT-palveluita tarkkuutta vaativaan sisältöön. Crowdsourcing-segmentin asiakkaat tekevät yhteistyötä paikallistettujen sovellusten testaamisessa ja monikielisessä markkinatutkimuksessa hyödyntäen yrityksen kaksikielistä käyttäjäkantaa kenttätutkimuksissa. Metareal Corp:n tuotevalikoimaan kuuluu T-4OO sen pääasiallisena palveluna erikoistuneiden alojen liiketoimintadokumenteille sekä tekoälytyyppiset MT-järjestelmät, joita myydään SaaS- ja API-kanavien kautta. HT-segmentin kielikoulutuspalvelut täydentävät sen käännöstarjoamisia, kun taas Crowdsourcing-segmentin sovellusten lokalisaatiotestit palvelevat ohjelmistokehittäjiä, jotka pyrkivät monikieliseen markkina-askeleeseen. MetaReal on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset MetaReal osakkeesta

Yhtiön MetaReal Velan vuosittainen kasvu on −10,40 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Velan vuosittainen kasvu MetaReal:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velan kasvu mittaa kokonaisvelan prosentuaalista muutosta. Nouseva velan kasvu pitäisi verrata tuottojen ja tulosten kasvuun kestävyyden arvioimiseksi.

Arvioidakseen Velan vuosittainen kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Velan vuosittainen kasvu:lle.

Velan vuosittainen kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velan vuosittainen kasvu:n MetaReal historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — MetaReal

Kaikki tunnusluvut — MetaReal